14. září 2010 8:35 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Francie ztrácí libido. Lidé tam nejsou spokojeni se sexuálním životem

Většina Francouzů není spokojená se svým sexuálním životem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Většina Francouzů není spokojená se svým sexuálním životem. | foto: Shutterstock

PAŘÍŽ Mýtus o nepřekonatelných francouzských milencích dostal další ránu v podobě průzkumu, podle nějž pohlavní život více než tří čtvrtin párů v zemi galského kohouta je neuspokojivý. Průzkum, o němž informuje zpravodajský server BBC News, provedl jeden z nejstarších a nejrespektovanějších ústavů pro výzkum veřejného mínění.

Více než každá třetí žena v dotazníku uvedla, že používá výmluvy, jako je bolest hlavy, únava nebo dítě ve vedlejším pokoji, aby se vyhnula sexu. Ke stejné berličce se ovšem přiznal i každý šestý muž.

Francie se přitom dlouho těšila pověsti země nejlepších milenců, kteří dokážou svádět a flirtovat lépe než většina Evropanů - zvláště pak Britů.

Ovšem podle průzkumu, v němž tisícovka dotázaných odpovídala na intimní dotazy, se zdá, že země, jež dala označení francouzskému polibku, ztrácí libido.

ČTK