Pátek 3. února 2023, svátek má Blažej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

Píseň složil i Ivě Janžurové. Moje hudba nevzniká z přetlaku, já musím mít úkol, říká herec Igor Orozovič

Igor Orozovič | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Premium Rozhovor
Igor Orozovič, jak jej možná neznáte. Kromě herectví skládá hudbu, zpívá, tvoří linoryty a koláže. Letos se rozhodl vsadit na svou hudební vášeň a vydal se na sólovou dráhu. Proč si na pódiu nechce povídat? A jak založil vlastní sbírku náušnic?

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet první měsíc za 1 Kč

Byli jsme překvapení, že lidi nakonec přišli, aniž věděli, na co jdou. Vlastně kupovali zajíce v pytli,“ směje se Igor Orozovič v žižkovské kavárně Pracovna. Přes léto úspěšně odehrál svou první koncertní šňůru, aniž by vydal autorské album. Zatím prý desku nechystá, i když v budoucnu snad nějakou nahraje. Teď se chce tento muž mnoha talentů věnovat kromě divadla hlavně koncertování; živá hudba ho prý naplňuje nejvíc. Jeho fanoušci si ho již brzy poslechnou na dvojici vánočních koncertů v Divadle pod Palmovkou. Přijít mohou všichni, komu jsou kromě českého herce sympatické šansony o černé labuti, jež se zamilovala do labutího šlapadla, či blues o zablešeném kousku Žižkova.

Lidovky.cz: Poprvé jste na pódiu jako Igor Orozovič, sólový muzikant. Jak se vám v nové roli líbí?
Baví mě to ještě víc, než jsem čekal. A zdá se, že to chce i někdo poslouchat, protože náš vánoční koncert se ihned vyprodal. Přidali jsme proto i druhý termín.

Lidovky.cz: Máte navíc výhodu, že jste herec. Dokážete publikum pobavit…
To ano, ale chtěl bych ho bavit v rámci hudební performance, ne výplní mezi písněmi. Nejsem bavič z podstaty. Mluvení s diváky mezi hraním pro mě není nejkomfortnější. V divadle mluvím za roli, tady za sebe. Nejradši bych nemluvil vůbec, ale vím, že nějaká komunikace je potřeba. Hledám v tom balanc. Tohle si dopředu nenacvičíte, na to je potřeba zažít si nějaká ta trapna.

Lidovky.cz: Interpreti většinou sólové kariéry začínají vydáním alba. Proč jste začal šňůrou koncertů?
Je jiná doba. Muzikanti už si nevydělávají vydáním cédéčka. Lidi si dnes hudbu stahují a pouštějí na Spotify. U mě to byl trochu risk, protože si u mě posluchači nemají úplně co pouštět. Na Spotify najdou písničky z našeho Cabaretu Calembour, který je však žárově malinko jinde, nebo Hippokratovu přísahu, kterou na koncertech také hrajeme.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se

Vyhrajte sladce originální valentýnský dárek z Čokolandie
Vyhrajte sladce originální valentýnský dárek z Čokolandie

Kdo by nemiloval čokoládu? A navíc patří prostě k Valentýnu. Vyhrajte vouchery na nákup v hodnotě 1 000 Kč v „nejčokoládovějším kousku světa“....

Mohlo by vás zajímat