19. srpna 2010 8:35 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Internet pomáhá v seznamování, připojení lidé jsou častěji ve vztahu

Láska. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Láska. | foto: Shutterstock

NEW YORK Pokud čtete tento článek, patříte mezi ty šťasnější. Lidé, kteří mají doma přístup k internetu, mají mnohem častěji partnerský vztah. Web získává na důležitosti jako místo seznámení pro ty, kdo hledají lásku, uvádějí američtí vědci ze standfordské univerzity.

Tvrdí, že internet má zvláštní význam v tom, že pomáhá seznámit páry stejného pohlaví a možná se brzy stane hlavním místem, kde budou Američané nacházet svoje partnery.

"Zatímco předchozí výzkumy sociálních dopadů používání internetu a účelnosti času stráveného na něm byly poněkud nejednoznačné, naše práce ukazuje, že přístup k internetu bude hrát pro Američany důležitou roli při hledání partnerů," řekl profesor sociologie Michael Rosenfeld na výročním setkání amerického sociologického sdružení v Atlantě.

Ze studie vyplynulo, že 82,2 procenta lidí, kteří měli doma internet, mělo partnera, zatímco mezi těmi, kdo přístup k internetu neměli, mělo partnera jen 62,8 procenta.

Ve studii byla použita data z průzkumu provedeného v USA loni v zimě, kdy do něj bylo zapojeno 4002 dospělých.

Vědci zjistili, že internet má zvláštní význam pro hledání potenciálních partnerů ve skupinách, kde je malá nabídka nebo jsou těžko identifikovatelné, jako jsou gayové, lesby a heterosexuální komunity středního věku.

Rosenfeld řekl, že z párů, které se seznámily během dvou let výzkumu, bylo 61 procent stejného pohlaví a 21,5 procenta heterosexuálů.

"Páry, které se seznámily díky internetu, jsou mnohem častěji stejného pohlaví a taky často jsou různého náboženského vyznání," řekl Rosenfeld.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz