Úterý 9. srpna 2022, svátek má Roman
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

Málo známá tvář Janka Ledeckého: v 60 letech se prohání po moři na windsurfu tři hodiny denně. „Ester jezdí i pět“

Janek Ledecký | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Premium Rozhovor
„Stačí na sebe ta zvířátka jen pustit, a začíná legrace,“ říká Janek Ledecký o své volné básnické tvorbě, kterou loni vydal pod názvem Verše potrhlé. Pro neobvyklý zájem teď chystá druhý díl. Proč své kulatiny neoslaví zaslouženou dovolenou na pláži v Dubaji? A doporučil by, jako otec dvou úspěšných ratolestí, domácí vzdělávání každé rodině?

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet první měsíc za 1 Kč

Pokud jste zažili 90. léta, máte jeho hity zakořeněné v paměti. Jen zkuste zabroukat refrén písničky Na ptáky jsme krátký, Právě teď, Budu všechno, co si budeš přát nebo Pěkná, pěkná, pěkná. Své posluchače, starší i mladší, mají dodnes. Dokazuje to nejen Ledeckého poslední album Symphonic, na něž nahrál své největší hity se sedmdesátihlavým orchestrem, ale i jeho nabité narozeninové turné.

Na začátku hektického léta se vrátil z Řecka, kde tráví volné dny s rodinou. Opálený oslavenec s kytarou v našem rozhovoru vypráví o roce ‚92, kdy opustil skupinu Žentour a po ošklivém pádu zjistil, že paragliding není nic pro něj, o kondičním kempu s dcerou Ester a o hodinách absolutní svobody, které zažívá s windsurfingem.

Na konci července oslavíte šedesátiny. Je to jen číslo?
Cítím se pořád stejně. Jen když se podívám do rodného listu, je to trochu strašidelné. Ale mám to štěstí, že fyzička mi funguje stejně, jako když mi bylo pětadvacet.

Záda nebolí?
Občas, ale vím, co proti tomu dělat. Mám tu výhodu, že co mi ubylo na fyzičce, udržuji technikou. Celá rodina jsme ujetí na klouzavých sportech – v zimě lyže a snowboard, v létě windsurfing a vodní lyžování. Na horách mi chyby v řezaném oblouku opravují světoví trenéři, kteří trénují trojnásobnou olympijskou vítězku. (směje se) Takže mám opravdu senzační péči, a díky tomu jezdím daleko líp, než jsem kdy jezdil. A s tím windsurfingem je to némlich to samé. Když v Řecku přijde dobrá termika, jsem schopný najezdit sedmdesát i osmdesát kiláků. Občas chodím běhat a zvedat činky do tělocvičny, což mě sice nebaví, ale vím, že je to potřeba, abych pak na windsurfu vydržel i pár hodin v kuse.

Nespadl jsem do vody, ale na cestu. Padák se mi takzvaně vylil, takže jsem se rozsekal, ale kupodivu jsem se jenom přizabil.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Mohlo by vás zajímat