2. září 2010 12:00 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Japonský hotel láká svobodné muže na virtuální přítelkyně

Nová hra učí japonské muže dvořit se ženám | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nová hra učí japonské muže dvořit se ženám | foto: Shutterstock

ATAMI (JAPONSKO) To, co se děje v japonském městě Atami, by se nemohlo stát jinde na světě než v této zemi technologií. Atami bývalo oblíbeným místem k trávení líbánek. Nově se však stává místem pro milovníky virtuálních partnerek, jak informuje deník Wall Street Journal.

Vzhledem k tomu, že počet sňatků v Japonsku neustále klesá a většina novomanželů stejně míří na Havaj či na australské Zlaté pobřeží, rozhodlo se Atami nalákat nové zákazníky: svobodné muže a jejich herní konzole.

In Love Plus

Nová japonská hra I Love Plus se objevila na konzoli Nintendo DS. Ta umožňuje mladým japonským mužům získat zkušenosti s první láskou. Hru vyrábí společnost Konami a její cena se pohybuje mezi 16 až 18 dolary (asi 310 až 350 korun).
Cílem hry není jenom získat dívku, ale i schopnost udržet s ní vztah.

Od 10. července, kdy hotel kampaň pro nalákání zákazníků spustil, se v něm již ubytovalo na 1500 mladíků, kteří tam chtěli strávit nějaký čas a dopřát si romantické rande se svojí virtuální přítelkyní.
"Atami vždy bylo romantickým místem, ale teď je romantickým místem pro moderní generaci," řekl šéf hotelu Sakae Saito.

Hráč nebo přítel, jak chcete, si vybere partnerku podle tří možných charakterů. Buďto "slušňačku" Manaku, zrzku Rinko či velkou sestru Nene. Aby si hráč přítelkyni udržel, musí pohybovat stylusem (pero pro dotykové obrazovky) po displeji třeba cestou do školy, posílat jí koketní zprávy nebo se s ní setkat na školním dvorku během polední přestávky, aby si vyměnili polibek.

I virtuální přítelkyně se dokáže zlobit

Jestliže je Romeo úspěšný a získá dost "partnerských bodů", odměnou mu bude výlet do hotelu Atami. Ani ten však nemusí být bez rizika, jak dokládá případ hráče Shunsuke Katoa. Ten přijel za odměnu do hotelu a na prohlídku památek, které znal z konzole, zapomněl vzít svou virtuální partnerku Manaku. Ta se s ním poté odmítala bavit.

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.