31. ledna 2013 7:00 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Japonci v parku řvali, jak moc mají rádi své ženy

mužský křik | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy mužský křik | foto: Shutterstock

TOKIO Láska ve všech pádech se skloňovala v tokijském parku, kde se jako každý rok sešli obvykle zdrženliví japonští manželé, aby veřejně vykřičeli nejhlubší city ke svým manželkám.

Japonská společnost tradičně oceňuje zdrženlivost a cudnost před otevřeností, a proto vyjádření takových citů, jako je láska, bylo v zemi vždy složité. Proto se desítky mužů už pátým rokem sešli před 31. lednem, který je v japonštině slovní hříčkou znamenající také "milovaná manželka", aby volně projevili své city.

Jejich hlasitě provolávaná prohlášení sahala od prostého: "Miluji tě!" až po vyjádření vděčnosti nad doma připravovanými obědy do přenosné krabičky.

ČTĚTE TAKÉ:

"Je mi líto, že jsem za posledních sedm let přibral," křičel muž v obleku.

"Ale je to proto, že jídla, která vaříš, jsou vážně skvělá!" Přihlížející manželky se smály a tleskaly, zvláště pak ve chvíli, kdy jeden z mužů padl na kolena a podal své ženě kytici květin. "Rozbušilo se mi srdce," přiznala pak obdarovaná.

Lidovky.cz, ČTK

Grilujeme! 10 jednoduchých dobrot, které rychle mizí z grilu
Grilujeme! 10 jednoduchých dobrot, které rychle mizí z grilu

Teploty stoupají a krásné počasí nás zve do stínu stromů zahrad a parků. A to je ideální příležitost něco si ukuchtit. Inspirujte se nejlepšími recepty na grilování od našich uživatelek.