30. srpna 2011 7:00 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Jeli na dovolenou, syna zapomněli na parkovišti

Dítě - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dítě - ilustrační foto | foto: Shutterstock

Francouzští rodiče jedoucí obytným vozem na dovolenou do Pyrenejí zapomněli na parkovišti, kde odpočívali, svého osmiletého syna. Že jim chybí, si všimli až hodinu a půl po odjezdu z parkoviště.

Pak se ale zase vyděsili natolik, že jim policie, která už případ řešila, odpustila jakoukoli pokutu. Napsala to dnes agentura AFP.

Rodina z pařížské oblasti zastavila svůj obytný vůz v sobotu navečer na parkovišti v departamentu Gers, mnoho set kilometrů od Paříže. Po odpočinku pokračovali dál v cestě do Pyrenejí, ale bez syna.

Bezradný kluk stál dlouho na parkovišti a čekal, zda se pro něj rodiče vrátí. Vzhledem k pokročilé hodině vzbudil pozornost kolemjdoucích, kteří zavolali policii. Rodičům trvalo ale asi hodinu a půl od odjezdu, než si všimli, že jim dítě chybí. Pak v panice telefonicky zalarmovali policii, která je ale už mohla uklidnit. Chlapce, od něhož z parkoviště odjeli asi ve 20 hodin, si z policejní stanice vyzvedli kolem 23. hodiny.

Jejich zapomnětlivost lze vysvětlit jen únavou z mnohasetkilometrové cesty, kterou urazili během jednoho dne. Když policisté viděli rozrušení rodičů ze ztráty dítěte, rozhodli se upustit od jakéhokoli postihu a záležitost ukončili domluvou, uvedla AFP.

ČTK, Lidovky.cz

Velikonoce s dětmi: Tři tipy na nejkrásnější kraslice
Velikonoce s dětmi: Tři tipy na nejkrásnější kraslice

Velikonoce jsou za dveřmi! Připravili jsme pro vás několik tipů na zdobení vajíček, které zvládnete s nejmenšími i staršími dětmi.

Najdete na Lidovky.cz