2. září 2009 14:02 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Kamarádky z Letné: Čím ženy štvou muže

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Lidové noviny

Měla jsem dvě rande s úžasným chlapíkem, ale už je to týden, co se neozval. Je to divný.

Kdo jsou Kamarádky z Letné?

Klaudie, 32 let, svobodná, někdy až moc. Perfekcionistka, která chce všechno – skvělou práci, partnera i děti. Jenže s nikým dlouho nevydrží. Miluje čerstvý chleba s máslem, svoji práci a sex.

Helena, 39 let, rozvedená matka dvou dětí, které jí přerůstají přes hlavu. Děsí ji nadcházející čtyřicítka, a tak se snaží užít si života, dokud to jde. Miluje snídaně do postele, svoji práci a sex.

Právě čtete nový sloupek. Sloupek s hvězdičkou. "Sex ve městě" se totiž neodehrává jen na Manhattanu, ale i v Praze. Je-li vám méně než osmnáct, rozhodně nečtěte dál. Klaudie

Měla jsem dvě rande s úžasným chlapíkem, ale už je to týden, co se neozval. Je to divný. "Vypadalo to, jako kdybychom se znali už léta, bezvadně jsme se bavili. A teď nevolá. Asi jsem něco udělala blbě," postěžovala jsem si Heleně. Podrobila mě výslechu – musela jsem jí přesně zopakovat, o čem jsme se bavili a co jsem měla na sobě. Na nic, co by ho mohlo odradit, jsme ale nepřišly. Helenu pak napadlo zavolat kamarádovi Petrovi z pánského časopisu. Kdo jiný by měl vědět, co muže od ženy odradí, než člověk, který nepíše o ničem jiném než o vztazích a hlavně o sexu? Petr bez zaváhání vysypal z rukávu celý arzenál věcí a řekl, ať se nad sebou zamyslím, jestli na mě náhodou něco z toho nepasuje.

Muže prý spolehlivě odpudí:

1. Žena stíhačka. Ta, co muže uhání. Když muž neodpovídá na esemesky nebo na e-maily, neznamená to, že zrovna nemůže. Prostě nechce.

2. Žena zanedbaná. Nemusí být navoněná drahým parfémem, stačí, když voní. Čistotou. Všude. Do stejné kategorie patří i žena neudržovaná, například neoholená.

3. Žena nymfomanka. Možná si myslíte, že je snem každého muže. Omyl. Je sice super, když to má ráda, ale s mírou. Nejhorší je, když chlapovi po čtyřech hodinách milování řekne: Tak takhle bych to chtěla každý den nejméně dvakrát. Co muž udělá? Lekne se a uteče, jak nejrychleji může.

4. Žena pasivní. Když na ní v posteli vidíte, že vám dělá milost. Jako by říkala: Tak si ho tam teda dej. Jako kdyby to bylo za odměnu. Další varianta je, že leží jako prkno a myslí si: Tak se ukaž, chlapečku.

5. Žena štítivá. Když s penisem zachází, jako by to byla odpudivá věc: No tak já ti na něj teda sáhnu, ale TOHLE už dělat nebudu…

6. Žena namyšlená. Nevadí, když je nešikovná, ale nechá se vést. Chlapy štvou "postelové přebornice", které si nedají poradit a dokola opakují stejnou chybu (například se věnují jen penisu a zanedbávají zbytek pohlavních orgánů).

7. Žena s předsudky. Nejhorší jsou ty, co říkají: na prvním rande bych TO rozhodně nedělala, a přitom by na muže nejraději hned skočily. Tak ať skočí a nechají si ty hloupý řeči o večeřích, kině a romantickém chození. Děsivé jsou taky hlášky typu: Tohle (dosaďte si vhodné slovo) já zásadně NIKDY nedělám.

8. Tatínkova holčička. Nápadně často mluví o svém tatínkovi. Ještě horší je, když mluví o svých exmilencích.

9. Žena stydlivka. Když jde do koupelny, omotá se prostěradlem. Musí být zhasnuto před, během i po sexu.

10. Žena zakomplexovaná. "Ne, prosím tě, nedívej se na mě, já mám hrozně malý prsa." Neumí přijímat chválu, a když jí složíte kompliment, začne ho vyvracet.

11. Žena oddaně zamilovaná. Už po první schůzce děsí muže řečmi o zakládání rodiny. Zbytečně komplikuje příjemný a nezávazný sexuální vztah. I z toho se může vyklubat láska, ale chce to čas.

12. Žena samostatná. Má všechno: peníze, byt i auto. Chlapa vlastně na nic nepotřebuje. Až na to jedno – sex. Pokud muž zjistí, že je jen živým vibrátorem, případně dárcem spermií, uteče.

13. Žena vítězící. Odpuzující je, když žena s muži soutěží, například v práci, a nedej bože je lepší. Muž to neuzná a ženskou, která ho pokořila, bude nenávidět.

14. Žena blbá. S nádhernou, ale hloupou blondýnou si muž dokáže povídat dvě hodiny o hloupostech, aby s ní pak mohl jít do postele. Žít s ní ale nebude.

15. Žena ze Sexu ve městě. Naprosto nejhorší je, když se žena jakkoli podobá kterékoli hrdince ze seriálu Sex ve městě – a ještě o nich nadšeně mluví.

****************************************

Hmm, takže je to jasné. Polovinu času jsem strávila vykládáním o svém úžasném tatínkovi a druhou polovinu o tom, proč mi to nevyšlo s mými bývalými. Jsem jasný bod osm: tatínkova holčička. Zkusím mu zavolat a napravit to. Jenomže tím ze sebe udělám zase číslo jedna – Ženu stíhačku. Jak z toho ven?

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…