12. prosince 2009 6:00 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Kamarádky z Letné: Do trojky nepůjdeme

Polibek - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Polibek - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

Nikdy se babě neomlouvej za to, že ji balíš – ona se má omlouvat, že s tebou už dávno nepíchá – napsal balicí guru, spisovatel Tomáš Baránek. Zajímalo nás, jak takový chlapík vypadá, a tak jsme využily pozvánky na představení jeho hry „Jak sbalit ženu“ v podání brněnského divadla Buranteatr.

Kdo jsou Kamarádky z Letné

Helena, 39 let

Rozvedená matka dvou dětí, které jí přerůstají přes hlavu. Děsí ji nadcházející čtyřicítka, a tak se snaží užít si života, dokud to jde. Miluje snídaně do postele, svoji práci a sex.

Klaudie, 33 let

Svobodná, někdy až moc. Perfekcionistka, která chce všechno – skvělou práci, partnera i děti. Jenže s nikým dlouho nevydrží. Miluje čerstvý chleba s máslem, svoji práci a sex.

-

Kamarádky z Letné - sloupek s hvězdičkou

-

Autora bohužel skolila chřipka, i tak to ale byl zážitek. Některé z poučky ze hry – jakéhosi manuálu balení pro muže – zní sice krutě, ale můžeme potvrdit, že v reálu fungují. Posuďte sami:

1. Vždycky oslovte tu ošklivější ze dvou. Samozřejmě že chcete dostat tu hezčí. Ale oslovíte-li tu ošklivější, tak ta hezčí znejistí, začne žárlit a nakonec vyvine iniciativu sama. Jako bonus pak dostanete i tu ošklivější, protože bude nadšená, že si jí vůbec někdo všiml. V našem případě si ale nejsme jisté, která z nás by v této krutě pravdivé hře hrála roli opičky a která princezny...

2. Zásadní chyba, kterou muži dělají, je, že cílem jejich seznamování je seznámit se. Ano, slyšíte dobře. A je to svatá pravda – seznamování totiž může být efektivní jen tehdy, když ho berete jako hru. "Baby kontaktujte hlava nehlava bez ohledu na výsledek," radí hlavní hrdina Baránkovy hry Havran mužům. V tom případě se nesmíte nechat odradit jedním neúspěchem. Ani dvěma, třemi, deseti. "Cílem je vytěžit z desítek oslovení jeden úspěch. Já mám jeden ze tří, a to jsem dobrej," prohlásil Havran, když poučoval svého chronicky neúspěšného kamaráda. Je to tak – svádění je běh na dlouhou trať. My ženy jsme totiž naprogramované muže odmítat. První odpovědí je VŽDYCKY "ne". Teprve pak, podle toho, jak na to "ne" muž zareaguje, hra pokračuje dál. Například kdyby se Jan kdysi po Klaudiině "ne" tak úžasně neusmál a šibalsky se nezeptal: "Jste si jistá?", bylo by "ne" definitivní a Klaudie by přišla o jednoho z nejnápaditějších milenců svého života.

3. S tím souvisí další bod manuálu pronesený ústy svůdníka Havrana: Chovám se drze a důvody, proč to funguje, nezkoumám. Ty důvody jsou ale přece nad slunce jasnější: Ženy jsou nenapravitelně přitahovány sebevědomými a odvážnými muži, protože chtějí, aby je muž ovládal. Přestože nejsme všechny poddajné, chceme se muži poddat. I ty z nás, které jsou emancipované, vydělávají peníze a chlubí se tím, že zásadně nevaří, touží po tom, aby byl muž silnější než ony. Aby se mu mohly schoulit do náručí (přesně z toho důvodu chceme, aby byl muž vyšší, protože jinak to nefunguje) a on si je vzal (a svatbu tím vážně nemyslíme). Potíž je v tom, že takhle to je převážně na začátku vztahu, ve fázi balení. V manželství se nám poddajnost moc nevyplácí, a proto ji brzy odhazujeme, abychom ji znovu oživily až s dalším milencem.

4. A nakonec to nejlepší: Baby vždycky jedou po kámošovi – dráždí je zakázané ovoce. Hm... V tomhle se tedy s Havranem neshodneme. V našem případě to platí naopak – téměř všichni naši muži už dali velmi explicitně najevo, že by si rádi vyzkoušeli i tu druhou z nás – nejlépe obě naráz. Patrik, Viktor i Adam. Až naprší a uschne! Společný oběd ve třech – prosím. Ale společná postel? Zapomeňte na to. My dvě se spolu podělíme klidně i o adventní kalendář s belgickou čokoládou, ale o muže nikdy!