30. ledna 2010 6:00 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Kamarádky z Letné: Dokážu ji uspokojit?

Nešťastný muž - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nešťastný muž - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

Říká se, že muži musí být za každých okolností silní, že nepláčou. Tenhle nesmysl v nich pěstují jejich otcové, kteří z nich nechtějí vychovat bábovky. Takže namísto toho, aby se v době nepohody přitulili do naší náruče, předstírají hrdiny – zatvrdí se, neřeknou si o pomoc a pak někde v koutku tiše trucují, protože jsme je nepolitovaly a nepohladily.

Kdo jsou Kamarádky z Letné

Helena, 39 let

Rozvedená matka dvou dětí, které jí přerůstají přes hlavu. Děsí ji nadcházející čtyřicítka, a tak se snaží užít si života, dokud to jde. Miluje snídaně do postele, svoji práci a sex.

Klaudie, 33 let

Svobodná, někdy až moc. Perfekcionistka, která chce všechno – skvělou práci, partnera i děti. Jenže s nikým dlouho nevydrží. Miluje čerstvý chleba s máslem, svoji práci a sex.

-

Kamarádky z Letné - sloupek s hvězdičkou

-

Nakonec jsou uražení, naštvaní a my ani nevíme proč! A pak se říká, že my ženy jsme komplikované. Myslíme, že to je přesně naopak. Zatímco my ženy jsme docela dobře čitelné, protože svoje strachy ochotně ventilujeme, muži se za ně stydí. Můžete jim stokrát vysvětlovat, že některé jejich fobie jsou docela roztomilé. Například když se náš kamarád František bojí, že bude plešatý po otci.

Možná by se hodil nějaký manuál na chápání muže. Jenže kdo nám ho dá? Jedině muž. Sešly jsme se s Patrikem, který nám nejčastější mužské strachy vyjmenoval. Prý když se je naučíme poznávat, budeme jim lépe rozumět.

1. Dokážu ji uspokojit?
Muži neustále pochybují, zda ty orgasmy, k nimž své ženy přivádějí, jsou opravdové, nehrané. Bojí se, že až se objeví někdo lepší, probudí se v prázdné posteli. V tomto ohledu jsou v jasné nevýhodě. Ano – orgasmus se dá předstírat. Ano – mnoho žen to dělá, aby měly "pokoj". Nezbývá než si najít takovou, která má sex upřímně ráda.

2. Vydělávám dost peněz?
Muž totiž nikdy nevydělává dost. Chce vydělávat víc. Nejvíc! Má sice větší plat než jeho kamarád Radek, ale menší než Tomáš. A to ho štve. Neustále se poměřuje s ostatními. Věta "peníze přece nejsou všechno", ho neuklidní. Muž chce imponovat hlavně svým společenským postavením, chce být manažer, ředitel, viceprezident a nakonec prezident!

3. Nemám velké břicho?
Ač se to nezdá, muži své postavy dost řeší. Vtipné je, jak svá nabytá kila nejdříve ignorují: "Vždyť to ani není znát," říkají si dlouho. V okamžiku, kdy nemohou svou statnou slovanskou postavu nasoukat ani do velikosti L, nadávají na "pitomé střihy pitomých španělských obchodů s konfekcí". Odmítají si přiznat, že jsou prostě tlustí. Dobrá zpráva je, že některým ženám se bříško líbí, ale paroubkovské panděro, to už je moc i na tu nejotrlejší (s výjimkou PP).

4. Nepřijde mi manželka na milenku?
Představa, že ho manželka načapá s milenkou, ho naprosto paralyzuje. V hlavě mu okamžitě naskočí strašidelný scénář: rozvod, tahanice o děti, dělení majetku. Stejně se ale milenky nevzdá. Za trochu strachu to přece stojí.

5. Je to dítě opravdu moje?
Muž nemá jistotu nikdy. Leda by si nechal udělat test DNA. Proto jsou firmy provádějící tyto testy zlatý důl. Také mužů, co se bojí, zda neposloužili jen jako spermodárci, je čím dál víc.

6. Bude mi půjčovat děti?
Muži se neradi rozvádějí. Téměř vždy dá první impulz k rozvodu žena. Muž se totiž bojí (kromě ztráty majetku) hlavně ztráty dětí. Ženy (a přiznejme si to otevřeně) totiž často používají děti jako nástroj k jeho potrestání. "Děti už nikdy neuvidíš, ty zmetku." Divili byste se, kolik žen tuto větu k vydírání svého muže používá. A pak aby se nás nebáli!