13. března 2010 6:00 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Kamarádky z Letné: Hlavu dolů, schovej se

Milenka - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Milenka - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

Chození se ženatým mužem má několik nesporných výhod. Pokud nehledáte budoucího životního partnera, protože jste sama zadaná, je ženatý muž ta správná volba.

Nebude vás obtěžovat stovkami e-mailů, protože na to nebude mít čas. Nezkompromituje vás. Půjde mu totiž o to samé jako vám: vybočit ze stereotypu rodinného života a nikomu neublížit, jakkoli paradoxně to může znít. Manželka ho po dvaceti letech v posteli už ničím nepřekvapí. Ale stojí to za rozvod? Vždyť ta druhá (rozumějte vy) by byla za chvíli úplně stejná. Muži, kteří už někde investovali, se nerozvádějí. Rozvádějí se jen nepoučitelní trubci, kteří neinvestovali nic.

Kdo jsou Kamarádky z Letné

Helena, 39 let

Rozvedená matka dvou dětí, které jí přerůstají přes hlavu. Děsí ji nadcházející čtyřicítka, a tak se snaží užít si života, dokud to jde. Miluje snídaně do postele, svoji práci a sex.

Klaudie, 33 let

Svobodná, někdy až moc. Perfekcionistka, která chce všechno – skvělou práci, partnera i děti. Jenže s nikým dlouho nevydrží. Miluje čerstvý chleba s máslem, svoji práci a sex.

-

Kamarádky z Letné - sloupek s hvězdičkou

-


Touto teorií se řídila naše kamarádka Laura, vdaná pětatřicátnice, šéfka marketingu velké firmy. Půl roku se s Kamilem scházeli po hotelích a vypůjčených bytech. Pak ji pozval k sobě domů. Manželka totiž odjela na služební cestu a děti byly u babičky. V autě ji upozornil, že před vjezdem do garáže hlídané kamerou se musí schovat. "Vařila se ve mně krev," vyprávěla Laura, "ale nakonec jsem souhlasila. Zvědavost byla silnější." Jak se blížili k jeho bydlišti, připadala jí celá ta situace čím dál absurdnější. Ona že se má choulit někde na zadním sedadle?

Z přemýšlení ji vytrhl Kamil: "Hlavu dolů, schovej se!" Než se stačila sesunout na zadní sedadlo, hodil na ni deku. "Byla cítit jejich psem. Myslela jsem, že se vzteknu, ale už nebylo cesty zpět. Sama jsem se nepoznávala," líčila. Proplížili se podzemními garážemi. Kamil nervózně těkal pohledem ze strany na stranu. Vyjeli do 5. patra, kde ji bleskurychle nasoukal do dveří. Otevřeli šampaňské. Pomilovali se. Pak se Laura rozhlédla kolem spadla jí brada. Ocitla se ve svém vysněném bytě. Čistý funkcionalismus obohacený pár dobře vybranými uměleckými díly, dubové parkety, nábytek na míru podle návrhu bytového designéra. A tomuhle všemu vládne jiná žena. Jeho žena.

Šla do koupelny. Noční košile jeho manželky. Dceřiny berušky do vlasů. Synovo autíčko do vany. "Bylo mi všelijak. Došlo mi, že jeho rodina skutečně existuje. Že ubližuju, i když nechci. A ještě něco jiného. Ještě před třemi dny jsem do Kamila nebyla zamilovaná. Obdivovala jsem ho, vzrušoval mě. Tím, že jsem vstoupila na jeho teritorium, mi byl ale najednou blíž. Jako bych ho teprve teď pořádně poznala. Dokud chodíte na obědy, večeře a do vypůjčených bytů, vlastně se neznáte. Jakmile ale poznáte, v jaké posteli spí a kde si ráno čistí zuby, začnou vás napadat různé myšlenky. Třeba že tohle je ten pokoj, odkud mi posílá esemesky," přemýšlela Laura nahlas.

Laura chtěla nezávaznou aférku. Dobrodružství, které bude mít pod kontrolou. Místo toho jí pod rukama vyrůstá vztah. A začal přesně tehdy, kdy překročila práh jeho bytu. Ne nadarmo existují hodinové hotely…

Rády si přečteme vaše zkušenosti. Můžete psát buď do diskuze pod článkem, nebo na naši stránku Kamarádky z Letné na Facebooku.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!