28. července 2009 17:18 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Kamarádky z Letné: Hodinový hotel

Na vodní posteli to nezkoušejte | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na vodní posteli to nezkoušejte | foto: Shutterstock

Máme takový rituál. Každý čtvrtek v podvečer se s Helenou scházíme - minulý týden mě vytáhla na in-liny do Letenských sadů. Po hodině kličkování mezi kočárky, cyklisty a důchodci se psy jsem se Heleny zeptala, co je nového. „Tomu nebudeš věřit. Poprvé v životě jsem to dělala v hodinovém hotelu.“

Kdo jsou Kamarádky z Letné

Klaudie, 32 let, svobodná, někdy až moc. Perfekcionistka, která chce všechno -skvělou práci, partnera i děti. Jenže s nikým dlouho nevydrží. Miluje čerstvý chleba s máslem, svoji práci a sex.

Helena, 39 let, rozvedená matka dvou dětí, které jí přerůstají přes hlavu. Děsí ji nadcházející čtyřicítka, a tak se snaží užít si života, dokud to jde. Miluje snídaně do postele, svoji práci a sex.

Právě čtete nový sloupek. Sloupek s hvězdičkou. "Sex ve městě" se totiž neodehrává jen na Manhattanu, ale i v Praze. Je-li vám méně než osmnáct, rozhodně nečtěte dál.

Máme takový rituál. Každý čtvrtek v podvečer se s Helenou scházíme - minulý týden mě vytáhla na in-liny do Letenských sadů. Po hodině kličkování mezi kočárky, cyklisty a důchodci se psy jsem se Heleny zeptala, co je nového. "Tomu nebudeš věřit. Poprvé v životě jsem to dělala v hodinovém hotelu."

Cože? Od Heleny jsem zvyklá na ledacos, ale tohle jsem nečekala. "No co koukáš, děti vysedávají celý večery v obýváku u počítače, copak já si tam můžu někoho přivést?" zaprotestovala. To má pravdu. S manželem se rozvedla už před dvěma lety a od té doby neměla skoro ani jeden večer pro sebe. Děti zkrátka nevymažeš. Ale hodinový hotel? Není to už trochu moc? Přesto mě detaily zajímaly: hlavně s kým, ale taky kde? Nevšimla jsem si, že by v Praze byly někde cedule s nápisem Hodinový hotel.

"No, s Robertem. To je takovej motorkář, o tom jsem ti ještě neříkala. Zavolal mi a řekl, že se sejdeme za hodinu na Kulaťáku. Čekala jsem, že skočíme na drink do hospody, jenže on mě popadl za ruku a ani nevím jak, stáli jsme před vchodem, nad kterým visela tabule Hodinový hotel.

"A to ses nebála? Vždyť se skoro neznáte! A co kdyby tě tam někdo viděl?!" vyděsila jsem se. Já bych tam asi nešla. Dokonce i sexshop na Letenském náměstí obcházím po protějším chodníku... Nejsem prudérní, ale představa, že mě kolega potká před výlohou s nápisem Erotic City, patří k mým nočním můrám. Natožpak hodinový hotel!

Helena moje strachy evidentně nesdílí. Naopak. Odbyla mě s tím, že jsem moc ustrašená (já!!!), a barvitě mi vylíčila, jak to v takovém hotelu chodí. Tak předně: nedoporučuje se chodit bez předchozího objednání. Musí se tam předem zavolat a rezervovat pokoj (stačí na křestní jméno). Mohlo by se vám jinak stát, že tam nebude místo, tedy vlastně postel. Tyhle hotely jsou totiž dost populární, obzvlášť o polední pauze. A ačkoliv se to nezdá, Praha je jich plná. Platí se předem.

"Na hodinu to stálo pětistovku, jenže se ukázalo, že tam neberou karty, a Robert u sebe neměl peníze! Takže jsem svůj první hodinový hotel musela nakonec zaplatit sama," smála se Helena. Pořád čekám na ty pikantní detaily. Nezklame: "Na zdi byl pověšený plakát s tygrem a v rádiu, které jsme nedokázali vypnout, hrály odrhovačky z Evropy 2." A Helena pokračovala: "Myslíš si, že se dá milovat na vodní posteli?" mrkla na mě a hned si odpověděla: "Nedá. Je to příšerný. Šplouchá to, studí to, a jakmile se jednou propadneš, tak už v tom dolíku zůstaneš." Ta představa mě rozesmála. Ale stejně mi vrtalo hlavou: nepřipadala si Helena tak trochu jako lehká holka? Obzvlášť poté, co mi vylíčila, že na pokoji byla i pouta, biče a další propriety, které si člověk obvykle spojuje s bordelem.

Milování v hodinovém hotelu se mi prostě zdá už trochu moc. Jenže kde je hranice normality? Je normální milování v posteli, ale v parku už ne? Když mě někdo pozve na romantický víkend do Chateau Mcely, tak se to považuje za hoch nóbl, ale kdybyste někomu řekli, že jste byli v hodinovém hotelu, tak se na vás bude dívat jako na úchyla. Kdo určí, co je morální a co amorální? Helena to neřeší. Bere to jako zábavu. Někdy jí ten její přístup závidím. Protože i když mi představa milování v hodinovém hotelu připadá trochu ujetá, musím přiznat, že mě zároveň i dost vzrušuje.

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…