2. ledna 2010 11:52 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Kamarádky z Letné: Inovace vocaď pocaď

Polibek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Polibek | foto: Shutterstock

Je to zajímavé. Ačkoli téměř všichni naši bývalí a současní milenci mají rodiny a čekaly jsme, že o nich dva týdny neuslyšíme, stal se přesný opak. Den před Štědrým dnem se nám ozvali všichni. Vynucená domácí pohoda je nahnala přímo do našich cynických náručí. "Nemohli bychom jít dneska na pozdní oběd?" dožadoval se Patrik na Štědrý den Heleny, která právě míchala bramborový salát. O pár minut později přišla esemeska od Milana: "Můžu ti cinknout?" Pozadu nezůstali ani moji muži. "Uvidíme se ještě před Vánoci?" napsal mi Jan. Měli ale smůlu. Já byla domluvená, že strávím svátky u rodičů, a Helena dodržuje rodinnou tradici – Vánoce tráví její bývalý s ní a s jejich dětmi.

Kdo jsou Kamarádky z Letné

Helena, 39 let

Rozvedená matka dvou dětí, které jí přerůstají přes hlavu. Děsí ji nadcházející čtyřicítka, a tak se snaží užít si života, dokud to jde. Miluje snídaně do postele, svoji práci a sex.

Klaudie, 33 let

Svobodná, někdy až moc. Perfekcionistka, která chce všechno – skvělou práci, partnera i děti. Jenže s nikým dlouho nevydrží. Miluje čerstvý chleba s máslem, svoji práci a sex.

-

Kamarádky z Letné - sloupek s hvězdičkou

-

Po vyčerpávajícím Štědrém dni, během nějž Helena vytrvale popíjela, byla už tak uvolněná, že se o půlnoci rozhodla, že si její ex zaslouží ještě jeden dárek: ji. To, co následovalo, mi vyprávěla na Štěpána, když jsem jí přinesla ochutnat svoji (první) vánočku. "Za celých třináct let, co jsme spolu byli, jsem skoro nepoznala, kdy má orgasmus. Během milování mlčel, a když pak najednou přestal, vždycky jsem mu říkala: Nemohl bys aspoň heknout, abych věděla, že už jsi?" O to větší bylo její překvapení, když při vánočním milování z ničeho nic pronesl: "Já tě tak rád..." Věta končila slovem, které ženy nesnášejí. Tedy alespoň my je nesnášíme. V infinitivu začíná na "m" a končí na "at".

Helena si myslela, že se přeslechla. Bohužel ne. Její bývalý ji vzápětí vyzval: "Mluv na mě sprostě, Heleno!"

"Chtěla jsem mu udělat radost, Tak jsem nejdřív zkusila sloveso začínající na ‚š‘, které je aspoň libozvučné. Jak jsem to ale vyslovila, vzpomněla jsem si na Babičku Boženy Němcové. To byl konec. Rozesmála jsem se a bylo po vzrušení."

Ne že bychom měly s Helenou problém vyjádřit milostnou vášeň. Umíme hekat, vzdychat, a když na to přijde, i křičet. Díky našemu společnému milenci Adamovi dokonce víme, že já jsem hlasitější než Helena. "A to je co říct," řekla Helena, když se to dozvěděla. Jenže když máme vzrušení verbalizovat, zasekneme se. České výrazy popisující pohlavní akt jsou totiž zvukově výjimečně odpudivé. Zatímco ani jedna z nás nemá problém říct svému milenci "fuck me" či "fick mich" (uznejte tu zvukomalebnost), použití jakéhokoli slova z české slovní zásoby v nás budí odpor nebo (a to je horší) vyvolává záchvaty smíchu. Zejména když jde o muže, který si dřív ani nehekl.

"A není ti divné, že s tím přišel takhle najednou, po tolika letech?" zeptala jsem se Heleny, když jsme se dosmály. "Nemá třeba novou milenku, od které je na to zvyklý?"

"Ne, myslím, že nikoho nemá," odpověděla Helena a pokračovala: "Ptala jsem se na to Reného. Myslí si, že když muž žije sám, začne se dívat na porno a tam se takhle mluví. Chce si pak vyzkoušet to samé i naživo."

Říká se, že stereotyp zabíjí vášeň. Ale v některých případech je lepší starý dobrý stereotyp než šokující inovace. Takže pozor na všechny ty latexy, erotické pomůcky a sprostá slova. Inovace ano, ale vocaď pocaď.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!