15. května 2010 7:00 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Kamarádky z Letné: Když žena umí číst v mapách

Hledání v mapě - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hledání v mapě - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

Když žena umí číst v mapách, může to být problém. Tedy pokud se dá dohromady s mužem, který to umí taky, a navíc si zakládá na svém orientačním smyslu. Jako Viktor.

Protože soužití Klaudie s Viktorovými dcerami působilo na jejich vztah v poslední době poněkud destruktivně, rozhodli se vypadnout na chvíli z města a být sami. Vybrali si Řím.

Kdo jsou Kamarádky z Letné

Helena, 39 let

Rozvedená matka dvou dětí, které jí přerůstají přes hlavu. Děsí ji nadcházející čtyřicítka, a tak se snaží užít si života, dokud to jde. Miluje snídaně do postele, svoji práci a sex.

Klaudie, 33 let

Svobodná, někdy až moc. Perfekcionistka, která chce všechno – skvělou práci, partnera i děti. Jenže s nikým dlouho nevydrží. Miluje čerstvý chleba s máslem, svoji práci a sex.

-

Kamarádky z Letné - sloupek s hvězdičkou

-


"Těšila jsem se na teplo, ale byla tam zima jak v psírně," hlásila mi Klaudie, když se vrátili. "Promrzla jsem jako králík a na římské dlažbě jsem si zničila boty. Věčně jsme stáli fronty na nějaké antické zříceniny, takže jsem nestihla zajít ani do JEDINÉHO obchodu. Město módy, a já si tam nekoupila absolutně nic!" chrlila na mě.

"A co ten modrý svetr, co máš na sobě?" připomněla jsem jí. "Ze stánku na ulici. To bylo jediný, na co mi dal čas: tři minuty rozmýšlení, vyzkoušet, zaplatit patnáct eur, a bylo. Moje jediná památka na Řím," šklebila se Klaudie. "Byl úplně v šoku z toho, jakou radost jsem z těch tří minut měla. Bodejť by ne! Já mám památky ráda, ale stát hodinovou frontu na Sixtinskou kapli, kam se pak šineš s davem krok za krokem a nemůžeš si ji ani vyfotit..." frfňala Klaudie dál, ale pak se rozzářila. "Jinak to ale bylo nádherný. Bydleli jsme v hotelu těsně u Vatikánu, chodili jíst do malých restaurací a v pokoji bylo na stěně za postelí zrcadlo..." zasnila se.

"A jak jste se snášeli, když jste byli jen sami dva?" přerušila jsem ji.
"No... celkem dobře. Bez dětí je to jiný člověk. Až na jedno. Zjistila jsem, že Viktor nesnese, když mu někdo bere jeho pozici vůdce. On si normálně myslel, že mi ráno řekne, co se ten den bude dělat, a já za ním půjdu jako ovce!" Dovedu si představit, jak na to Klaudie reagovala. Ona totiž zbožňuje mapy. Doma je má vyvěšené i na záchodě, a když spolu jedeme někam mým autem, vypíná navigaci, protože tvrdí, že jí nějaký stroj nebude říkat, kudy máme jet. A navíc jí vadí, že jí "to" tyká.

"K nejhoršímu konfliktu došlo, když jsme hledali fontánu di Trevi. Bylo mi divné, že mapu ani nevyndal. Prý ji má v hlavě... Když jsme vylezli na jakýsi kopec a Viktor se začal rozhlížet, bylo mi jasné, že jsme zabloudili. Mám to pod kontrolou, řekl mi, ale zároveň vyndal mapu," vyprávěla Klaudie.

"Takže kapituloval?" zadoufala jsem. "Ani náhodou! Koukal do ní asi deset minut, a když jsem řekla, že by možná neškodilo podívat se do rejstříku ulic a zjistit, kde vlastně jsme, vyštěkl, že to ví i beze mě. Tak proč to teda neudělal hned?" rozčilovala se ještě teď Klaudie. "Trvalo do dalšího rána, než se z porážky vzpamatoval a přestal se tvářit jako kyselá okurka," dodala.

Tak nevím, co jí poradit. Dobře si totiž vzpomínám, jak Klaudii u jednoho bývalého štvalo, že nepoznal, kde je sever a jih, a ona musela cestu určovat vždycky sama. Tehdy mi úpěla do ucha, jak by chtěla mít chlapa, který umí číst v mapách. No tak teď ho má.

Facebook

Rády si přečteme vaše zkušenosti. Můžete psát buď do diskuse pod článkem na www.lidovky.cz, nebo na naši stránku Kamarádky z Letné na Facebooku.