9. září 2009 14:00 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Kamarádky z Letné: Kolik intimity snese vztah?

WC - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy WC - ilustrační foto | foto: Shutterstock

Mám problém. Přesněji řečeno, fekální problém. Abyste rozuměli: Už dvakrát se mi stalo, že můj milenec objevil v mém záchodě něco, o čem jsem si myslela, že je deset hodin spláchnuto.

Kdo jsou Kamarádky z Letné?

Klaudie, 32 let, svobodná, někdy až moc. Perfekcionistka, která chce všechno -skvělou práci, partnera i děti. Jenže s nikým dlouho nevydrží. Miluje čerstvý chleba s máslem, svoji práci a sex.

Helena, 39 let, rozvedená matka dvou dětí, které jí přerůstají přes hlavu. Děsí ji nadcházející čtyřicítka, a tak se snaží užít si života, dokud to jde. Miluje snídaně do postele, svoji práci a sex.

Právě čtete sloupek s hvězdičkou. "Sex ve městě" se totiž neodehrává jen na Manhattanu, ale i v Praze. Je-li vám méně než osmnáct, rozhodně nečtěte dál.                    Klaudie

"Ehm, nezapomněla jsi ráno na něco, Klaudie?" zeptal se mě Jáchym, když jsme dorazili ke mně domů.

"Na co jako?" nakoukla jsem za ním na záchod... A do nosu mě praštil úděsný smrad. Bylo tam. Člověk by řekl, že něco takového se vám stane jen jednou. Ne tak mně. Stejný trapas se opakoval o týden později. Zatímco já jsem postupně rudla, bledla a smála se, Jáchym zachoval dekorum. "To se může stát každýmu," uklidňoval mě.

Moc se mu to nepodařilo. Patřím totiž k těm, kteří by nikdy například neulevili tlaku ve střevech. Natož aby nechali nespláchnutý exkrement v záchodě!

Myslela jsem si, že nic horšího se mi už stát nemůže. Ale stalo. Šla jsem na rande, na kterém mi hodně záleželo. Nový objev, první společná večeře a perspektiva první společné noci. Neměla jsem chuť na maso, tak jsem si dala gratinovaný kozí sýr s rukolou. Večer plynul hezky. Jan byl úžasný. Dokázal se mě dotknout tak, že jsem měla orgasmus už málem v restauraci. A to se zatím dostal jen ke kotníkům. Nemohla jsem se dočkat, až dá ruku výš.

Kněmu domů jsme šli Stromovkou. Co krok, to utrpení. Dvacet deka kozího sýra ve mně začalo pracovat. Během několika minut se mi břicho zvětšilo na velikost pátého měsíce těhotenství. Připadala jsem si jako balon. Ulevit si nebylo kdy. Co chvíli jsme se zastavovali a líbali se. Jan o mém problému neměl ani tušení. Když jsme došli k jeho domu, na milování jsem neměla už ani pomyšlení. Chtěl mě provést bytem, ale musela jsem ho zastavit: "Kde máš, prosím tě, záchod?" Na dalších patnáct minut, které mi připadaly jako patnáct let, jsem zmizela a jen doufala, že Jana napadne pustit hudbu.

Nenapadlo.

Pak jsem sáhla tam, kde lidé obvykle mívají toaletní papír. Nebylo tam nic. A sakra! Ještě že jsem si do koupelny vzala kabelku a v ní chytrý balíček vlhčených ubrousků. Kolikrát se mi už hodily!

"Nechceš trochu whiskey?" zeptal se mě starostlivě Jan, když jsem celá zpocená a rudá jako krocan vylezla ven. "To je na žaludek nejlepší. A klidně si ulev, mně to nevadí." Najednou ze mě ten stres spadl. Věděla jsem, že si nemusím hrát na dámičku, co si v životě neprdne.

Když jsem od něj ráno jela domů patnáctkou, napadalo mě, že se stavím u Heleny. Tu nádhernou noc jsem si nemohla nechat jen pro sebe. Kupodivu ji nezaujalo tolik moje vyprávění o úžasném sexu jako moje záchodová epizoda. "Já bych radši umřela, než bych si před chlapem ulevila," zděsila se Helena. "No a co tehdy s Robertem? To bylo co?" připomněla jsem Heleně její noční můru, kdy jí to ujelo přímo ve vířivce VIP salonku exkluzivního hodinového hotelu. "Vůbec mi nemluv, to se nedalo zakamuflovat. Prozradily mě bublinky. Robert ale naštěstí dělal, že si ničeho nevšiml. Ostatně on sám si přede mnou ulevil jednou na golfu zrovna v okamžiku, kdy říkal, jak krásně kvetou stromy."

Téma nás zaujalo. Kolik intimity snese vztah? Existují dvojice, které spolu žijí dvacet let a v koupelně i na záchodě se zamykají. Ostatně už Ovidius říkal, že před partnerem nemáme dělat nic nechutného - dokonce ani čistit si zuby. Jenže básník lásky nebydlel v paneláku s jednou koupelnou... Opačný extrém vidíme v amerických filmech, kde běžně jeden čurá, zatímco druhý si čistí zuby. A obě známe muže, jejichž životním heslem je: Lepší jeden prd než deset doktorů. Se zadržováním střevních plynů si nedělají nejmenší násilí. Hrůza!

Každému to občas ujede. Shodly jsme se ale s Helenou na tom, že by to nemělo být pravidlo, a že když už se to stane, měl by na to partner umět zareagovat taktně. Jako Jan. Anebo vůbec.