20. března 2010 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Kamarádky z Letné: Mám tebe, ale chci je všechny

Snubní prstýnky - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snubní prstýnky - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

Kamarád David se bude ženit. Když se dozvěděl, že je jeho přítelkyně Karolína těhotná, byl na vrcholu blaha. (Ostatně každý muž je šťastný, podaří-li se mu oplodnit samici a tím splnit svoji biologickou funkci.) Nemohl se dočkat, až se bude moct pochlubit kamarádům, a na svatbu se těšil. Tři týdny před dnem D nastal obrat.

"Představte si, co jsme včera s Davidem řešili," vyprávěla nám Karolína v Bar&Books. "Přišel domů a se smrtelně vážným výrazem mi řekl, že má problém. Prý je závislý na sexu. Zjistil, že ho v poslední době extrémně přitahují ženy. VŠECHNY ženy. A nejvíc ty, co vypadají úplně jinak než já: macaté, s velkýma prsama a zadkem jako stodola." Z Davida prý pak vypadlo, že v jeho práci jsou vlastně jen tři kolegyně (z asi padesáti), s nimiž by rozhodně spát nemohl. U všech ostatních – a mnoha dalších na ulici – si prý představuje, jak vypadají jejich intimní místa a jaké by to bylo, kdyby jim to mohl udělat.

Kdo jsou Kamarádky z Letné

Helena, 39 let

Rozvedená matka dvou dětí, které jí přerůstají přes hlavu. Děsí ji nadcházející čtyřicítka, a tak se snaží užít si života, dokud to jde. Miluje snídaně do postele, svoji práci a sex.

Klaudie, 33 let

Svobodná, někdy až moc. Perfekcionistka, která chce všechno – skvělou práci, partnera i děti. Jenže s nikým dlouho nevydrží. Miluje čerstvý chleba s máslem, svoji práci a sex.

-

Kamarádky z Letné - sloupek s hvězdičkou

-


Podíval se na mě nešťastně: "Jsem nemocný, viď? Myslíš, že se to dá nějak vyléčit? Asi budu potřebovat terapii jako Tiger Woods. Co mám dělat? ptal se mě," reprodukovala nám Karolína jejich hovor.
"No, holka, tři týdny před svatbou, to je docela ťafka," řekla Helena.

Představa chomoutu je pro téměř každého muže totožná s představou oprátky. I když se původně těší, před svatbou nutně nastane okamžik, kdy si uvědomí, že spadla klec. Zatímco Karolíně to bylo jasné ve chvíli, kdy na těhotenském testu uviděla dvě čárky, Davidovi to došlo, teprve když po něm chtěla, aby si koupil nový oblek na svatbu a vybral prstýnky. Uvědomil si, že jeho role rozsévače končí. Že všechny ty ženy, které kolem něj chodí na ulici a v práci a nabízejí se mu, jsou už tabu.

"A víte, že ho docela chápu?" řekla Klaudie. "Nebo ty si snad dovedeš představit, že bys mu byla celý život věrná, Karolíno?"
"No, právě že moc ne. Takže jsem ani moc nehysterčila. Ujistila jsem ho, že je úplně normální chlap a že i já mám své erotické představy, ve kterých on nefiguruje. Byl v šoku." David si Karolíninu benevolenci vyložil špatně. Podle něj už teď plánuje, jak mu bude nevěrná. Jenže tak to úplně není. Karolína je realistka, střízlivě zhodnotila, co je a co není možné.

"Slibovat si věrnost dneska, kdy žijeme o čtyřicet let déle než před sto lety, je utopie. Dřív ženská umřela v pětatřiceti po desátém porodu a chlap si pořídil novou. Dneska se očekává, že se lidi budou vzrušovat ještě po třiceti letech. Možná právě proto se pak raději neberou vůbec," přemýšlela nahlas Karolína.

Má pravdu. Nejsme roboti. Je hezké, když jsou si lidé i po padesáti letech věrní. Ale důležitější než dávat si nereálná předsevzetí je umět si odpustit, když jeden občas "přejde na červenou".


Rády si přečteme vaše zkušenosti. Můžete psát buď do diskuze pod článkem, nebo na naši stránku Kamarádky z Letné na Facebooku.