15. září 2009 18:25 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Kamarádky z Letné: Může být mozek sexy?

Žádné alfa romeo nepotřebujete | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Žádné alfa romeo nepotřebujete |

Když se ženy zeptáte, jaký by měl být ideální muž, obvykle se na vás sesype směsice adjektiv: spolehlivý, pravdomluvný, vtipný, bohatý, vzdělaný... no apak samozřejmě sexy.

Kdo jsou Kamarádky z Letné?

Klaudie, 32 let, svobodná, někdy až moc. Perfekcionistka, která chce všechno – skvělou práci, partnera i děti. Jenže s nikým dlouho nevydrží. Miluje čerstvý chleba s máslem, svoji práci a sex.

Helena, 39 let, rozvedená matka dvou dětí, které jí přerůstají přes hlavu. Děsí ji nadcházející čtyřicítka, a tak se snaží užít si života, dokud to jde. Miluje snídaně do postele, svoji práci a sex.

Právě čtete sloupek s hvězdičkou. "Sex ve městě" se totiž neodehrává jen na Manhattanu, ale i v Praze. Je-li vám méně než osmnáct, rozhodně nečtěte dál.                              Helena

Všimněte si toho "samozřejmě": přestože je to kritérium, podle nějž se žena nakonec rozhoduje, uvádíme jej většinou až na konci seznamu. Jako bychom se za to styděly. Ale co to vlastně je "sexy"? Kvůli tomu se dokážou pohádat i nejlepší kamarádky.

Předevčírem mi Klaudie představila Viktora. (Pro ty, kteří četli minulý sloupek, jen dodávám, že po Klaudiině záchodovém extempore se Jan už neozval). Takže teď je na scéně mikrobiolog Viktor. Přijeli tramvají, protože pan vědec nemá auto (!). Typický intelektuál: na nose nemoderní brýle, šedivé tričko zastrčené do hnědých manšestráků. Kdybych ho potkala na ulici, ani si ho nevšimnu. Co na něm Klaudie má?

"On je prostě šíleně sexy," vysvětlovala mi, když její idol odešel domů bádat.

"Tenhle? Můžeš specifikovat, co je na něm sexy?"

"Je inteligentní a lidi v jeho oboru ho uznávají. Když chce televize vědět něco o mikrobiologii, volají jemu. Vycházejí mu články v novinách..."

"A kolik mu to hodí?" skočila jsem jí do řeči.

"No, milionář to není, ale to přece není důležitý! Mě fascinuje, co dělá. Má prestiž, a to mě na něm přitahuje," horlila Klaudie.

Nechápala jsem. Vsadím se, že Klaudie neví, kolik ten týpek bere, a nedivila bych se, kdyby bydlel ve 2+kk na Jižním Městě. To je tedy perspektiva! Mě intelektuálové nikdy nezajímali a průpovídky o sexy mozku mi připadají směšné. I kdyby objevil deset nových bakterií, nevzrušilo by mě to. To alfa romeo s koženými sedačkami avíkend vPaříži, to je panečku jiné kafe – připomněla jsem Klaudii, na co mě dostal makléř Fabrice.

Klaudie mi vyčetla, že jsem na prachy. Pohádaly jsme se. Sama si vydělávám dost, nikoho nevyužívám! U lahve červeného jsme se o tom bavily až do půlnoci avyšlo najevo, že nás vlastně přitahuje totéž. Peníze na mě (a předpokládám, že i na jiné ženy) působí jako afrodiziakum hlavně proto, že jsou atributem úspěchu. A s tím je spojena prestiž a moc (což je asi primárně to, co měla na mysli Petra Paroubková, když na otázku, co je na jejím muži sexy, odpověděla: mozek). My ženy si nemůžeme pomoct. Úspěšné a mocné muže vnímáme jako nositele kvalitní genetické informace. Jenže ono se jaksi nehodí říkat na veřejnosti, že toužíme po mocných mužích, protože od nich chceme stejně úspěšné (a dobře zaopatřené) děti, a tak tomu raději říkáme "sexy mozek".

Nazývejme věci pravými jmény. Nejde o mozek. Sexy muž je ten, ke kterému můžeme vzhlížet. Muž bojující avítězící. Muž, kterého uznávají ostatní muži. Vůdce smečky. Alfa samec. A to ten Klaudiin je.

I bez alfy romeo.

Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.