Diskuse k článku: Kamarádky z Letné: Náš učitel Ludvík Vaculík

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 65
  • Poslední: 29.11.2009 10:57
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
28.11.2009 16:13

Jak se dělá chlapec

Myslím, že jste obsah knihy silně redukovaly. Ten sex tam pochopitelně je, ale já osobně to četla jako popis jednoho vztahu, který ač blbě skončil, měl výsledek i oběť v jednom: chlapce. Četla jsem to jako smutek stárnoucího muže, který se bojí, že své děcko nevychová. Nakonec ho opravdu nevychová, ale ne kvůli věku, ale proto, že ho matka odvede k jinému muži. Tenkrát mi to pomohlo si uvědomit, že je to vlastně zločin, vodit děcko k jinému muži. Ta kniha splnila svůj účel.

Přijdete mi velmi povrchní. Nevím, proč to sem píšete, možná snad, aby si skuteční vztahoví zoufalci nedělali ze své mizerie takovou hlavu, ale mne se z toho skoro dělá zle. Nejste ani původní, ani vtipné, jen zoufale ubohé. Jestli tedy existujete.

15.11.2009 22:22

zapskly pan

vaculik posledni roky pise ublizene, zapskle texty starnouciho, nastvaneho muze. ze ste mu vlitly do teritoria, je jasny - a predevsim, vy se opovazujete muze tridit, hodnotit, balit, nebrat kazdeho, kdo by vas treba chtel, tj. delate to, co chlapi. zatimto mate sedet v koute a cekat, az se do vas to... ludvik

12.11.2009 21:58

ad Kamarádky z Letné V Lidových novinách

Jeden úspěšný obchodník zaučoval syna do podmínek úspěchu poučkou: " nikdy se nesnaž vydělávat na bohatých, ale na chudých, těch je víc." Lidové noviny si to přizpůsobily novým pojetím své náplně na heslo :" nevydělávej na chytrých, ale na blbých, těch je víc a bude jich přibývat, pokud ve svém trendu budeme pokračovat."

Bon. Je krize a všem nám jde o zisky. Jenže jsou profese, např. školy, spisovatelé, dramatici  a velmi důležité veřejné sdělovací prostředky, které by se měly snažit spíš o přeměnu hlupáků  na moudré, barbarů na kulturní, bezzásadových na epticky hodnotné. Aby se zločinnost nestávala normou. Aby se manželství a rodiny-- pokud  už k jejich uzavření a založení dojde-- se v padesáti procentech nerozbíjely právě  o nedostatek etických a kulturních kladů. Aby naše mládež nebyla agresivní a hrubá. Aby se předpoklady ke slušnému  mezilidskému soužití opíraly o hodnotné jednotlivce  a nebyly ve svém uskutečňování  omezovány pouze  a jedině trestním řádem-- všechny ty neblahé dopady jsou drahou zátěží státní pokladny. Jenže, jak výše uvedeno, na omezeních se vydělává víc, když je nám lhostejný dopad v budoucnosti.

......................Naši generaci , která si ještě určité hranice pro etiku , morálku, vkus a vzdělání uchovala velice chybí nějaké noviny, které by našim požadavkům odpovídaly ; je nás málo, nevydělává se na nás. Po jistou dobu a jistou toleranci  LN odpovídaly našim potřebám-- ach , kdeže jsou časy Čapků, Vachků, Golombků a j,.-- teď už nás tlačí do té kategorie čtenářů, na kterých se vydělává víc.Ke svému povzdechu " Kde domov můj"( viz Neviditelný pes) připojuji:"Kde mé noviny!".

11.11.2009 13:15

Kdopak to štěká?

Škoda, že se autor (autorka ?) těch rádobyvtipných pitomostí o zastydlou pubertou postižených "kamarádkách" není schopen podepsat. Trochu to připomíná poštěkávání malého drzého ratlíka za vysokým a pevným plotem. 

13.11.2009 16:18

Re: ratlíček schovaný za vysokými vraty

Moje řeč.

Ostatní jsou zbytečné kecy.

11.11.2009 8:14

Kamarádky

kde Vás na Letné najdu? Případně nějaký mail...

9.11.2009 16:40

LN hodně klesly

Hm.Já jsem si uvedený text přečetla jen ze zvědavosti.Abych věděla,na co reaguje Ludvík Vaculík.

Mám takovou představu,že 2 nebo více autorů (na pohlaví nesejde)  soutěží o to,kterému z nich LN uveřejní větší pitomost.Ke čtení to není a pan Vaculík opravdu není jejich učitel.

12.11.2009 10:55

Re: LN hodně klesly

Ano ,mam tentyz nazor, LN i dalsi tisk stale vice upada do urovne bulvaru a vyhledava vse ,co je konraverzni a tedy dobre prodejne, takhle pani redaktori a redaktorky narod nezkultivujete,naopak,pomahate aktivne pestovat zlo.Jana

9.11.2009 9:01

vtipné a ohleduplné

Jsem o generaci starší než „Kamarádky“, tedy spíše s „vaculíkovským chápáním světa a sexu“. Já ani moje generace zřejmě už nepřekročíme svůj stín, ale té odvaze mladých žen fandím! Odpověď autorek je vtipná, ohleduplná a vůči panu Vaculíkovi skoro až moc obdivná. Dnešní mladá generace (nejen žen) je odvážná a je dobře, že chodí nebojácně „s pravdou ven“. Jedině tak se lze ubránit pokrytectví a různému jinému nebezpečí.

 

9.11.2009 8:34

Když mluví Vaculík o "múdrosti

vo valašských pjesničkách", je to dle mého názoru vrchol trapnosti, V+W tomu říkali hovadno :-) .....

9.11.2009 4:39

asterixx01@googlemail.com

Tož, mají pravdu, ne?

8.11.2009 23:47

kam az lze klesnout

Propad urovne Lidovek je otresny. Ovsem jestli je Vaculik charakter, tak by mel prestat v takovym bulvaru publikovat. Jinak je nekonzistentni jak Klaus. Vaculik neprestane - fakticky tomu pokleslymu zanru dela PR.

TRAPNE.

9.11.2009 13:57

Re: kam az lze klesnout

Naprosto přesně..

8.11.2009 22:21

Vaculíkova Poslední slova

byla jedním z důvodů, proč jsme doma přestali odebírat Lidovky. Kdysi to možná byl spisovatel... dneska je to už jen sebestředný dědek s netolerantními názory, kterým média bůhvíproč dávají prostor.

Vzpomínáte si někdo, jak  v Posledním slově znectil tu dívčinu, která děckám na besedách o AIDS  na svém vlastním příkladu ukazovala, že chytnout tuhle nemoc může být velmi jednoduché? Protože ona sama dostala AIDS od svého prvního kluka, při prvním milování? Člověku se z toho zvedal kufr, jak tenhle veřejný cizoložník  plival na  madinkou holku, která na rozdíl od něj nikomu nezahnula, nikomu neoblížila, prostě jenom neměla štěstí... a byla tak statečná, že nesla svoji kůži na trh, aby varovala ostatní.

Lidi s charakterovým profilem Ludvíka Vaculíka jsou mi, upřímně řečeno, sympatičtí ještě o něco míň než červi.

8.11.2009 21:44

Jak to je doopravdy

- příběhy jsou smyšlené. Pokuď by náhodou byly pravé, tak "kamarádky z Letné" jsou jen jednoduché a primitivní davajky (a že jich je :-) a potom si dovedu i představit, že se k tomuto najde i početně úměrná primitivní mužská část, která chvilku věří i na "lásku" na první pohled. :-)

No, co nezvládne rozum, snad naučí pohlavní  nemoci. Kapavce, syfilisu a AIDS zdar! :-)

9.11.2009 9:18

Re: Jak to je doopravdy

proč by měly být primitivní davajky? co je to za blábol?

8.11.2009 21:15

!

Autorky si prostě pletou vysokou literaturu s novinovou exhibicí. Co je dovoleno bohovi, není dovoleno...

9.11.2009 9:22

Re: !

omg, vždyť tomu starýmu šovinistickýmu páprdovi jen vtipně odpověděly...

8.11.2009 21:14

Asi je na čase,

vynalézt rolišovací znamení podle momentálního zájmu. Nač se honit za chimérou, když člověk se stejnou potřebou také jenom spílá osudu? Přispěje to k větší integraci a degeneraci, a z potenciálních policejních záznamů bude jasnější, kdo je pro, a kdo proti. Ten si pak nezašuká, tak je to správné, tak to má byť. 

8.11.2009 20:46

Meěli bychom si vykat

8.11.2009 20:16

Měli bychom si zvykat

Měli, protože to je zcela jasnější. Ženy otevřely nejen oči a okamžitě se ukazuje, jak nás, chlapy, válcují. Jejich odpověď panu Vaculíkovi při vší úctě argumenty rozcupovala naprosto elegantně a s takovou tou převahou, kterou většina z nás nejspíš zná "z domova". Ženy se musejí moc ovládat, aby nás vůbec dokázaly brát vážně a dělají to jen proto, že nechtějí být samy a ani spolu, tedy ony spolu.

Kamarádky z Letné mě baví, protože jsou ze života a to zcela vážně. Připadá mi, jako bych protagonistky znal, jakoby popisovaly příběhy z životů zcela blízko okolních. Ať žijí Kamarádky z Letné a samozřejmě klidně i Ludvík Vaculík. Vedle sebe.

8.11.2009 20:29

Re: Měli bychom si zvykat

"Ze zivota"??? Ja mam spis pocit, ze je to vsechno pracne vysezene, a to muzem, takovym tim nejakym radoby spisovatelem, ktery se vidi v Michalu Vieweghov a o zenach se veci spis domysli, nez ze by je vedel. Z textu cisi jakasi zoufala snaha o apartnost a sexy sarm, ovsem je to takove nejake upachtene, tezkopadne.

Presah = 0.

Vaculikovy pozdni knihy nemam nikterak v oblibe (Cesky snar je nedostizny), ale tento pan je asi tak o deset literarnich lig vyse. Autor sloupku by si mel gratulovat, ze jeho vypotky nekdo takovy vubec cte.

8.11.2009 20:40

Re: Měli bychom si zvykat

No, ten sloupek vypadá trochu jako parodie současného "čtení pro ženy", a tak se mj. nabízí otázka po možném muži jako autorovi. Jenomže jakási inspirace seriálem Sex ve městě je patrná, stejně tak i blízkost k autorkám typu Obermannové nebo Nesvadbové. Za ty předpokládám žádný muž nepíše :)

9.11.2009 14:01

Re: Měli bychom si zvykat

Obermannova a Nesvadbova jsou, pravda, tez dost zoufale pripady, i kdyz pravda od kazde jsem necetla nikdy vic nez par odstavcu. Je fakt, ze by autorstvi mohla mit na svedomi jakasi jejich napodobovatelka.

Duvod, proc se tolik ctenaru domniva, ze tento dosti ubohy sloupek pise muz, je to, ze on vlastne potvrzuje to, co si spousta muzu o zenach mysli: Jsou to povrchni a prazdne bytosti, ktere se nicmene bez muze ani na okamzik neobejdou a cely jejich zivot se toci kolem toho, aby nejakeho ulovily; zbytek casu vyplnuji tim, ze se muzi zabyvaji v myslenkach nebo o nich mluvi s "kamaradkou". Proste muz-pan je stredobodem jejich vesmiru, ktery je jinak chudy, chudicky. Samy sebe hodnoti predevsim podle vzhledu.

Pokud to opravdu pise zena nebo zeny, je to vlastne smutne.

Stary Vaculik vetsinu sveho zivota taky stravil celkem intenzivnim studiem zen, avsak v hlave toho mel (a snad jeste ma) neskonale vic, nez autor/-ka/-ky sloupku. Jak vidno z jeho knih i fejetonu.

9.11.2009 14:10

Re: Měli bychom si zvykat

Jasně, ale spousta žen si zase myslí o mužích naprosto totéž. Možná těch žen, které mají špatný vztah k mužům, je víc než opačně. Dokazují to i diskusní příspěvky nejen zdejší apod. Ledasco z fejetonů, které vycházejí v příloze Maldé fronty Dnes ONA, leccos z té Obermannové apod. pak vlastně potvrzuje, co si někteří muži o některých ženách myslí. To je potom takzvaná střelba do vlastních řad.. :)

16.11.2009 21:32

Re: Měli bychom si zvykat

... vlastne potvrzuje to, co si spousta muzu o zenach mysli: Jsou to

povrchni a prazdne bytosti, ktere se nicmene bez muze ani na okamzik

neobejdou ....  a neni to sen kazdeho muze, mit zenu, ktera se bez neho neobejde..... dneska skoro vzacnost;)

8.11.2009 17:08

učitelky

Ať si holky píšou dál, je to jen seriál na pokračování, scénář tvoří spolu u kafe. Spíš mě štve, že si jako třicítky myslí, že učitelky nečetly Vaculíkova Chlapce. To mi k nim nějak nesedí. Nebo si vážně to myslí?

8.11.2009 16:21

Normální bulvár

Tyhle sexuální povídánky jsou opravdu hodné bulváru a to ještě tomu ujetějšímu.A jen mimochodem: zejména ta mladší dáma toho jistě moc ví o tom,co se psalo v Mlaďáku.

8.11.2009 15:55

Takovy kravy

ne Letny nebydleji. Nebo se pristehovaly z nejaky pr..........

9.11.2009 9:25

Re: Takovy kravy

....jsi naštvanej, že je nepotkáváš, že jo :)

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Václav Klaus starší | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...