Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kamarádky z Letné: Osm důvodů k rozchodu

Magazín

  7:00
Už to udělal zase! Ráno si čistil zuby a poprskal zrcadlo – postěžovala si Helena na Petra. Kolikrát už mu řekla, že jí to vadí – dvacetkrát? Třicetkrát? Nepomohlo nic.
Zahálka - ilustrační foto.

Zahálka - ilustrační foto. foto: Shutterstock

Helena se začala vážně zaobírat myšlenkou, že se s Petrem i s jeho zubní pastou rozloučí. Říkáte si, že poprskané zrcadlo je malichernost? Že pádný důvod k rozchodu s mužem je nevěra, násilí, alkoholismus či chorobná žárlivost? Ano, ale jsou i mnohem nicotnější důvody.

Takové to stokrát nic, které nakonec umoří i vola. Udělaly jsme si malý průzkum mezi ženami a daly jsme dohromady několik mužských typů:

Kdo jsou Kamarádky z Letné

Helena, 39 let

Rozvedená matka dvou dětí, které jí přerůstají přes hlavu. Děsí ji nadcházející čtyřicítka, a tak se snaží užít si života, dokud to jde. Miluje snídaně do postele, svoji práci a sex.

Klaudie, 33 let

Svobodná, někdy až moc. Perfekcionistka, která chce všechno – skvělou práci, partnera i děti. Jenže s nikým dlouho nevydrží. Miluje čerstvý chleba s máslem, svoji práci a sex.

-

Kamarádky z Letné - sloupek s hvězdičkou

-

  1. Prskači.Petr a jemu podobní. Jakmile se k vám nastěhuje, na čisté zrcadlo zapomeňte: už navždy bude poprskané. Jak to? Prskač se totiž při čištění zubů na sebe dívá. Kartáček jezdí sem a tam a sliny smíchané se zubní pastou lítají na všechny strany. Když ho přivedete na místo činu, podiví se: "A tahle malá ťupka ti vadí?"

  2. Smrkači. Když už jsme v té koupelně – mohli by nám muži vysvětlit, proč je tak baví smrkat do umyvadla? Možná by to nevadilo (kdyby to nebylo slyšet), ale nesměla by po tom v umyvadle zůstávat lepkavá žlutozelená rezidua. A jsou tam vždy! Ale oni je prý nevidí. My ženy totiž zřejmě máme lepší zrak.

  3. Hadi. Další specialitka: někteří muži se svlékají jako hadi. Jenže místo kůže za sebou nechávají oblečení tak, jak z nich sjelo, tj. na zemi.

  4. Odkladači. Projevují se, když je potřeba přitlouct poličku/utěsnit kohoutek/vyměnit žárovku. Jejich postoj je standardní: Ano, miláčku, samozřejmě, že to udělám. Pak to trvá den, dva, týden, měsíc, rok… A pokud si dovolíme mu to připomenout, zavrčí: Už jsi mi to říkala, já to udělám. – A kdy? Až bude vhodná chvíle (rozuměj nikdy).

  5. Nemluvové. Ukecaní chlapi jsou peklo. Ale nemluvové jsou zase opačný extrém. Nechají nás půl hodiny mluvit, očima těkají sem a tam (nejraději by si v televizi pustili fotbal) a na přímou výzvu "Tak řekni něco" odpoví: "Nevím, co bych ti na to řekl."

  6. Lenoši. Pořídit ženě myčku na nádobí nestačí. Ono totiž to nádobí nenaskládá ani se nevyskládá samo. Pokud to děláme pokaždé my, nedivte se, že u toho bubláme vzteky. Zvláštní odrůdou lenochů jsou odkladači: když si dělají kafe, zůstanou po nich na kuchyňské lince čtyři předměty – káva, cukr, lžička a krabice s mlékem.

  7. Sklerotici. "Kam jsi mi zase dala ty brýle?" (dosaďte si případně televizní ovladač nebo mobil). Útočí na ženy, že jim schválně něco někde zašantročily, aby po chvíli hledání zjistili, že schované brýle mají na čele, ovladač na stole a mobil ve své tašce.

  8. Tyvolové. Svoje emoce, kladné i záporné, vyjadřují zvoláním "Ty vole!" Myslíte si, že tohle slovo už vyšlo z módy? Omyl. V našem okolí ho (bohužel) používají i intelektuálové a manažeři nad 40 let. Možná je to ale nakonec lepší, než kdyby říkali: Ty krávo!

Rády si přečteme vaše zkušenosti. Můžete psát buď do diskuse pod článkem na www.lidovky.cz, nebo na naši stránku Kamarádky z Letné na Facebooku.

AURES Holdings a.s.
Pracovník podpory prodeje Brno

AURES Holdings a.s.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 34 000 - 34 000 Kč