3. dubna 2010 7:00 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Kamarádky z Letné: Proč se s námi rozcházejí

Šílená žena. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šílená žena. | foto: Shutterstock

Minulý týden jsme si postěžovaly na muže. Psaly jsme o zdánlivě malicherných důvodech, kvůli nimž se s muži rozcházíme. Podle zákona o zachování rovnováhy dnes napíšeme o ženách. Vyptávaly jsme se svých mužských přátel a zjistily jsme, že k rozchodu je nevyhnutelně dovedou tyto ženské typy:

Kdo jsou Kamarádky z Letné

Helena, 39 let

Rozvedená matka dvou dětí, které jí přerůstají přes hlavu. Děsí ji nadcházející čtyřicítka, a tak se snaží užít si života, dokud to jde. Miluje snídaně do postele, svoji práci a sex.

Klaudie, 33 let

Svobodná, někdy až moc. Perfekcionistka, která chce všechno – skvělou práci, partnera i děti. Jenže s nikým dlouho nevydrží. Miluje čerstvý chleba s máslem, svoji práci a sex.

-

Kamarádky z Letné - sloupek s hvězdičkou

-

1. Zdržovačka

Muž dá ženě najevo, že se s ní chce pomilovat. Teď a tady. Se slovy "vydrž minutku, miláčku" žena zmizí v koupelně. Po tři čtvrtě hodině se z ní vynoří vysprchovaná a navoněná. Muž se nasupeně dívá na televizi, případně už dávno neví, co vlastně chtěl.

2. Realistka
Jakýkoli komentář k jejich mužství kromě superlativů je špatně. Dokonce i výraz "tak akorát" si muži přeloží jako "průměrný", případně "příliš malý".

3. Snobka
Vybere záměrně drahou restauraci, aby zjistila, jestli na to muž má. (Jedním z takových podniků je prý Červená tabulka v Praze. O tom, jak ho tam zatáhla jedna mladá žena, nám vyprávěl kamarád Robert, načež se Helena rozesmála: "Přesně tam jsem vytáhla Patrika! Během hodiny tam utratil pět tisíc..." Původně chtěl jít chudák Patrik do indické restaurace, kde by ho to stálo nejvýš třetinu, Heleně se ale podnik zdál příliš prázdný.)

4. Uklízečka
Přijde poprvé k muži na návštěvu. On kvůli ní umyl celou koupelnu, načež ona řekne: ty jsi neviděl tady ty kapičky na baterii?

5. Řešitelka
Věta "musíme si promluvit" a její ekvivalenty spolehlivě způsobí, že se muž stáhne a vyděsí, protože právem očekává potíže.

6. Vyčítačka
Zakázaná fráze: Ty nikdy/ty vždycky. Dosaďte si: ty mi nikdy nezavoláš jako první, ty mi nikdy nepřineseš kytku jen tak, ty po sobě nikdy neumyješ vanu. Ty vždycky třískáš dveřmi, ty vždycky vracíš do lednice prázdnou krabici od mléka…

7. Žena nejistá
Zeptá se: neměla bych trošku zhubnout? – A čeká, že muž řekne: Ale jdi ty, jsi tak akorát. Když muž řekne pravdu, tedy že by měla, naštve se.

8. Sprosťačka
Žena, která mluví vulgárněji než muž.

9. Zimomřivka
Ženám je pořád zima, zatímco mužům je pořád horko. Pokud žena prosazuje zavřené okno v ložnici a puštěné topení, muž se nejspíš brzo odstěhuje do obýváku.

10. Bordelářka
Napůl posmrkané papírové kapesníky, uchošťoury, vlasy, nehty – nenechávat po bytě, mužům je to nechutné stejně jako nám jejich smrkance na umyvadle.

11. Hokyně
Uječená žena mluvící rychlostí peršingu, která poslouchá jenom sama sebe. Na jednoho našeho kamaráda podobně působí i ruský přízvuk.

12.Přepínačka
Pořiďte si dvě televize. Jinak se rozejdete kvůli tomu, kdo bude mít v
ruce ovladač.

13. Stěžovatelka
Když muž utratí dvě výplaty za drahý hotel u moře a žena si začne stěžovat, že pláž je moc malá a klimatizace příliš hlučná, je to na rozchod. Ba dokonce i na rozvod.

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.