11. srpna 2009 17:33 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Kamarádky z Letné: S makléřem v posteli

ústřice s česnekem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ústřice s česnekem | foto: Shutterstock

Pamatuješ se na toho padesátiletého makléře, co jsem ti o něm povídala před půl rokem? zeptala se mě Helena, jen co jsme dosedly na židli na zahrádce Vozovny (mimochodem, skvělý nový podnik ve Stromovce – tedy jestli vám nevadí děti ječící na trampolíně).

Kdo jsou Kamarádky z Letné?

Klaudie, 32 let, svobodná, někdy až moc. Perfekcionistka, která chce všechno – skvělou práci, partnera i děti. Jenže s nikým dlouho nevydrží. Miluje čerstvý chleba s máslem, svoji práci a sex.

Helena, 39 let, rozvedená matka dvou dětí, které jí přerůstají přes hlavu. Děsí ji nadcházející čtyřicítka, a tak se snaží užít si života, dokud to jde. Miluje snídaně do postele, svoji práci a sex.

Právě čtete nový sloupek. Sloupek s hvězdičkou. "Sex ve městě" se totiž neodehrává jen na Manhattanu, ale i v Praze. Je-li vám méně než osmnáct, rozhodně nečtěte dál. Klaudie

"Myslíš toho Francouze? Myslela jsem, že už jsi to s ním skončila," podivila jsem se a zakousla se do topinky s tatarákem. Co si pamatuju, Helena o Fabricovi pochybovala od začátku. Půl roku ji zval na luxusní večeře a do opery, ale ještě se nepomilovali. Něco mi tam nehrálo. Mám na to teorii: když se chlap dlouho o nic nepokusí, je buď impotentní, nebo ho má malýho. Helena mi to ale vehementně vyvracela: "Ty jsi hrozná! Proč by ho měl mít malýho? Prostě je galantní. Chce mi dopřát romantiku, a ne na to hned hupnout jako králík."

Helena měla trpělivost (možná taky proto, že Fabrice nebyl jediným mužem v jejím životě). V naději na nezapomenutelné milování s Francouzem s tučným kontem v bance přežila sobotu na golfu v Karlových Varech (golf ji absolutně nezajímá), nudný večírek s jeho kolegy v Buddha Baru (bavili se výhradně o burze) a několik wagnerovských oper (které zvládla jen díky třem panákům vodky). Minulý pátek ji konečně pozval k sobě domů, do vily na Ořechovce. Přišla tam v plné zbroji: depilovaná, navoněná, v punčochách a sexy prádle Victoria Secret.

Večer začal slibně: Fabrice postupně servíroval šest (!) chodů, které vlastnoručně (!) připravil. "Začal ústřicemi, a když mi podával misku, mrknul na mě a zeptal se, jestli vím, na co jsou dobré. Takže mi bylo jasný, že bude sex. Následovala polívka, šneci, entrecote a nakonec creme brulee. A on celou dobu nezavřel pusu. Tolik informací o klesající burze v Tokiu a Singapuru jsem ještě nikdy neslyšela. Po šesti hodinách už jsem mlela z posledního a doufala, že se konečně svalíme na sofa," vyprávěla Helena. "Takže žádnej sex?," ptám se. "No počkej... Pak se Fabrice zvednul a zašeptal mi do ucha: On va dans la chambre a coucher, chérie?" (Nepůjdeme do ložnice, miláčku?)

Takže možná ten její Fabrice není vadnej... Jenže Helena pokračovala.

"Odvedl mě do ložnice. Pět minut si hrál s ovladačem stmívacích světel, než se mu podařilo naladit tu správnou intenzitu, a pak dalších pět minut hledal muziku, než našel ten správný, decentní jazz. Já jsem seděla na obrovském letišti a nevěděla, co dělat. Mám se svléknout? Nebo čekat, že to udělá on?"

Bylo mi jasné, jak to dopadne. Helena není z těch, co by čekaly. "Přitiskla jsem se k němu zezadu, objala ho a sáhla mu do rozkroku. Byla tam leklá ryba, která neobživla ani po mém hodinovém snažení," vyhrkla Helena.

Takže jsem měla pravdu. Je impotentní. A hned jsem jí to řekla: "Co se divíš? Někdo, kdo tráví čtrnáct hodin denně v práci a v posteli si čte o propadu burzy, to prostě nedělá. Nemůže! Je tak vystresovanej, že se mu nepostaví." Helena musela přiznat, že jsem měla pravdu, ale nevěděla, jestli má být naštvaná a poslat ho k čertu, nebo mu dát ještě šanci. Vlastně jí ho bylo líto. Posledních dvacet let nedělal Fabrice nic jiného, než vydělával peníze, aby si mohl dopřát všechny atributy mužství a oslňovat ženy: má dům, sporťák za tři miliony a členství v golfovém klubu. Jenže za to zaplatil příliš vysokou cenu. Nepochopil, že ženy nepotřebují supermana, ale vcelku normálního muže, kterému všechno funguje, jak má. Ale protože je Helena tak trochu samaritánka, rozhodla se, že ho vyléčí. "Donutím ho, aby zvolnil, vzal si dovolenou a začal trochu žít. Vsadím se, že se to spraví."

Takže kromě toho, že je Helena samaritánka, je ještě naivní. Otázkou ale je, jestli Fabrice vůbec překoná svoje fiasko a bude schopen se s ní ještě sejít.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!