30. září 2009 15:34 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Kamarádky z Letné: Těhotní muži to chtějí taky

Těhotná žena | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Těhotná žena | foto: shutterstock.com

Jsem unavená. A podrážděná. Stačí málo a hned vybuchnu. Co to se mnou, sakra, je? Že by na mě dolehla krize středního věku? „Houby krize, potřebuješ sex,“ vypálila na mě Klaudie do telefonu.

Kdo jsou Kamarádky z Letné?

Klaudie, 32 let, svobodná, někdy až moc. Perfekcionistka, která chce všechno – skvělou práci, partnera i děti. Jenže s nikým dlouho nevydrží. Miluje čerstvý chleba s máslem, svoji práci a sex.

Helena, 39 let, rozvedená matka dvou dětí, které jí přerůstají přes hlavu. Děsí ji nadcházející čtyřicítka, a tak se snaží užít si života, dokud to jde. Miluje snídaně do postele, svoji práci a sex.

Právě čtete sloupek s hvězdičkou. "Sex ve městě" se totiž neodehrává jen na Manhattanu, ale i v Praze.

Jsem unavená. A podrážděná. Stačí málo a hned vybuchnu. Co to se mnou, sakra, je? Že by na mě dolehla krize středního věku?

"Houby krize, potřebuješ sex," vypálila na mě Klaudie do telefonu. "Kdy ses naposledy s někým vyspala?" Zapátrala jsem v paměti. Bylo to před dvěma, nebo třemi měsíci? Vzrušuje mě už i řezník – fascinuje mě, jak se mu napínají svaly, když přesekává kýtu, a představuju si, jak mě těma svýma chlapáckýma rukama bere za zadek. Na schodech v metru pozoruju muže stojící nade mnou. Jsem tak nažhavená, že nevím, co se sebou.

Nedávno se objevil Patrik, můj potenciální spolupracovník. Během pěti minut jsem mu o sobě vyklopila všechno a chvilku poté, co jsme se rozloučili, mi přišla esemeska: Velmi hezká předehra k naší spolupráci.

Zašimralo mě v břiše.

Následovala smršť e-mailů, v nichž mi líčil, co spolu budeme dělat, tak barvitě, že jsem byla vzrušená i v práci. "Opřu si tě o stůl a hezky ti to udělám", "Škoda že jsem tě nepotkal dřív, máš ty nejúžasnější oči na světě, myslím, že jsem se do tebe zamiloval". Několikrát jsme spolu šli na večeři, jiskřilo to jako blázen. Když jsem se ho zeptala, jestli se uvidíme příští týden, zarazil se. "To bude asi problém. Moje přítelkyně se totiž chystá rodit."

Polil mě studený pot. Takže ztrácím čas s chlapem, který je zadaný a čeká dítě. Naštvalo mě, že mi to neřekl dřív.

Řešila jsem dilema: Mám se vyspat s člověkem, jehož přítelkyně mu za týden porodí dítě? To se prostě nedělá! Sama mám děti a vím, jaké to je sedět doma s břichem a čekat na muže. Zatímco on si může běhat, kde chce, žena už nemá na výběr. Spát s chlapem, který je dvacet let ženatý a má děti odrostlé – prosím. Ale užívat si s někým, kdo teprve rodinu buduje, to je silnější kafe.

"To není tvůj problém," vyjela na mě Klaudie, "ale jeho. Jestli tě přitahuje, jdi do toho."

To se jí to povídá, když nemá děti a neví, co ta žena prožívá.

"Trochu vím. Stalo se mi to taky. Před třemi lety jsem začala chodit s někým, kdo říkal, že je před rozchodem. Byla to prý jen otázka času. A pak jednoho dne přišel, zhroutil se do křesla a řekl: Je těhotná." "No a utnula jsi to?" zeptala jsem se.

"Ne. Připadala jsem si příšerně, ale pak jsem si řekla, že to není můj problém, ale jeho. Nakonec ale možná stejně vyzrála ona na mě. Má od něj mezitím dvě děti, a já s ním pořád jen spím..."

Možná má Klaudie pravdu. Jsem rozvedená, nikoho nepodvádím. Podváděl by on. A když to nebudu já, bude to nějaká jiná. Patrik není typ, co by dokázal být věrný. A navíc – měl mi to říct dřív. Nejpozději když jsem mu řekla, že sama mám dvě děti. Proč to zamlčel? Kde mám teď vzít sílu vystoupit z rozjetého vlaku? Jo, půjdu do toho. Mám taky právo na radost ze života.

Nebo ne?