9. ledna 2010 11:55 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Kamarádky z Letné: V čem se mýlí plešatí

Plešatý muž | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plešatý muž | foto: Shutterstock

Našeho společného kamaráda Františka jsme už dlouho neviděly. A teď se ukázalo, proč. Nechal si implantovat vlasy a nějaký čas se venku neukazoval. Zřejmě podlehl dojmu, že vlasy mu zajistí zájem žen.

"Už od osmnácti se hrozím toho, že budu plešatý jako můj otec," svěřil se nám před půl rokem, kdy se na zákrok chystal. Nenechal si vymluvit, že je to nesmysl. Patří totiž k 90 % mužů, kteří se podle posledních vědeckých výzkumů bojí, že budou plešatí, a tudíž neatraktivní.

Kdo jsou Kamarádky z Letné

Helena, 39 let

Rozvedená matka dvou dětí, které jí přerůstají přes hlavu. Děsí ji nadcházející čtyřicítka, a tak se snaží užít si života, dokud to jde. Miluje snídaně do postele, svoji práci a sex.

Klaudie, 33 let

Svobodná, někdy až moc. Perfekcionistka, která chce všechno – skvělou práci, partnera i děti. Jenže s nikým dlouho nevydrží. Miluje čerstvý chleba s máslem, svoji práci a sex.

-

Kamarádky z Letné - sloupek s hvězdičkou

-

Nic nepomohly příklady mužů, kteří jsou skoro úplně bez vlasů, a přesto zatraceně sexy: Jack Nicholson, Bruce Willis, v českém rybníku skoroplešoun Jan Kraus. Jsme si jisté tím, že mužskou atraktivitu neurčuje počet vlasových folikulů na centimetr čtvereční, ale jeho sebevědomí podložené tím, co v životě dokázal (doložitelnými úspěchy se sebevědomý muž odlišuje od velkohubého chvastouna, což je typ nadmíru odpudivý). A když je muž právem sebevědomý, je úplně jedno, co má na hlavě. Nemyslíme si to jen my dvě: stejně uvažuje podle vědců 70 % žen. Vlasový porost pro ně nehraje žádnou roli.

Muži i ženy mají jedno společné: celý život se strachují. Muži o své vlasy, bicepsy, velikost a funkci penisu, ženy o figuru, pleť, vrásky. Většina mužů si myslí, že nejpůsobivějším lákadlem pro ženy jsou jejich svaly. Že objemná hruď, vypracované paže a velký penis jim zajistí pozornost samiček. Ve fitness centrech si formují paže, do slipů si vkládají vycpávky. Chovají se jako pávi, kteří potřebují co nejvíc roztáhnout ocas. A nás přitom ocas vůbec nezajímá.

Dělají chybu. Na lidské samičky totiž zabírají docela jiná lákadla. Většina z nás si nevšimne vypracovaných bicepsů, ale... pěkného zadku. My ženy si totiž také rády sáhneme. Vědci dokonce tvrdí, že ženy si nevšímají ani intimních partií, to ale Klaudie vehementně popírá. Ráda se baví tím, že v metru pozoruje muže usazené naproti. "Oni si vyloženě sedají tak, aby to jejich nádobíčko bylo co nejvíc vidět: s roztaženýma nohama, v mírném záklonu. Kam se pak mám dívat?" směje se Klaudie.

Ale i my ženy máme své strachy. Typickým příkladem je celulitida. Dokonce i Klaudie, která váží sotva padesát kilo, mi na záchodě zděšeně ukazovala "ty odporné ďolíky na stehnech". Ujistila jsem ji, že celulitidu mají i modelky. Ostatně žádnou pomerančovou kůži na Klaudii nezaznamenal ani Viktor. "Co blázníš?" řekl jí. "Žádná celulitida neexistuje, je to výmysl kosmetického průmyslu. Jediný chlap, co kdy viděl celulitidu, je profesor Měšťák. A ten z toho má prachy," zněl jeho verdikt. Zatímco my vidíme krátery na stehnech, muž vidí zadek a příslib budoucích slastí. A krátery jsou mu šumafuk, stejně jako naše další běsy: rozšířené póry, žilky, svěšená víčka, chlupatá lýtka. Muži vnímají celek, detaily nevidí. A pokud se vám stane, že vás muž upozorní na pupínek na obličeji, je to buď homosexuál (který myslí stejně jako vy), nebo zženštilý metrosexuál, o kterého stejně nestojíte.

František vyhodil 40 tisíc z okna. Každý vlásek ho přišel na tři stovky, a u žen mu to nepomohlo ani o píď. Jestli on si neměl zaplatit spíš psychologa. Protože pevný, kulatý zadek už má.

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...