Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

Kačenka a já. Přečtěte si archivní dvojrozhovor s prezidentem Zemanem a jeho dcerou

Miloš Zeman s dcerou Kateřinou | foto:  David Neff, MAFRA

Premium Rozhovor
Rozhovor s Milošem Zemanem vznikl před devíti lety. Právě vrcholila Zemanova první prezidentská kampaň, do níž se nečekaně zapojila i jeho tehdy devatenáctiletá dcera Kateřina.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet 10 dní zdarma

Psal se rok 2012 a čeští občané měli zanedlouho poprvé volit prezidenta přímou volbou. Do souboje se pustilo devět kandidátů: Jana Bobošíková, Jiří Dienstbier, Jan Fischer, Taťana Fischerová, Vladimír Franz, Zuzana Roithová, Přemysl Sobotka, Karel Schwarzenberg a Miloš Zeman, který z něj v lednu 2013 vyšel vítězně.

Tento rozhovor ovšem vznikl na konci roku 2012, kdy ještě nebylo nic jisté a kandidáti dávali do kampaně vše. Tváří Zemanova týmu se tehdy – na své výslovné přání – stala Zemanova dcera Kateřina. Otce doprovázela na mítincích s občany, usmívala se do objektivů a zapojila se i do tohoto nezvykle osobního rozhovoru, ve kterém Zeman vzpomíná na svá studentská léta, vysvětluje, proč nemá moc kamarádů, a uvažuje o tom, že je třeba kompletně zpřístupnit zahrady Pražského hradu...

Počítáte, že vás bude volit i třetina populace, kterou tvoří pitomci, jak rád citujete psychologa Hubálka?
Především: pitomce definuji jako osobu, jejíž ambice jsou výrazně vyšší než schopnosti. A v tomto smyslu může být pitomec i univerzitní profesor. Čili moje definice pitomosti není závislá na vzdělání, ale na relaci veličin aspirace a schopnosti. Nejpitomější jsou čeští novináři…

… děkuju.
Čest výjimkám. Nikdy bych se neodvážil jeden den psát o jaderné energetice, druhý o sklizni obilí, třetí o situaci v Iráku a čtvrtý o kanalizaci v Dolní Horní, protože bych si všechna témata musel nastudovat, než bych o nich napsal. Proto jsem kdysi v parlamentu řekl, že nejpitomější tvor na zemi je český novinář. Většinou politický komentátor.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!