Čtvrtek 11. srpna 2022, svátek má Zuzana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

Víkendoví lufťáci a společné hodování. Na oběd bych tátu vzala na bubble tea, říká Klára Hejlíková

Kam vyrazíme dnes? Otec a dcera, krásná místa Čech, Moravy a Slezska a skvělé tipy na lokální podniky, jak je známe z Gastromapy Lukáše Hejlíka. To je nový seriál Spolu & Hladoví. | foto: MAFRA

Premium Rozhovor
Když na výlet za zážitky a dobrým jídlem, tak určitě do Brna, je přesvědčen herec a foodbloger Lukáš Hejlík, který se svou dcerou Klárou natočil seriál pro HBO. Spolu & Hladoví je rodinnou show i nostalgickou vzpomínkou na dětství. Proč je Brno lepší než Londýn? A kam vezme dcera otce na oběd?

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet první měsíc za 1 Kč

Jít na kafe s Hejlíkovými znamená mít všude dveře otevřené. Při hledání nejvhodnějšího místa pro náš rozhovor jsme se v Brně mihli kavárnami Skøg a Mitte, japonskou hospodou Manya i řeznictvím Mikrofarma, až jsme se nakonec usadili před mexickým bistrem La Piñata na příjemném dvorku Platz.

Dvaačtyřicetiletý otec a jeho patnáctiletá dcera se letos stali hvězdami seriálu o krásách české kotliny, výjimečných gastropodnicích i o rodičovství, které mají šanci pěstovat jen každý druhý víkend. Jejich osmidílný pořad je poutavým návodem, jak se během léta v Česku nenudit. Lukáš a Klára Hejlíkovi – dva průvodci, kteří se neustále popichují – o tom, proč dcera nemá nainstalovanou známou aplikaci svého otce, o epické části Brna i receptu na třešňovou kaši.

V prvním díle vašeho seriálu vám, Kláro, táta slibuje, že vás pošle na brigádu do brněnské cukrárny Sorry, pečeme jinak. Už jste nastoupila?
Klára
: Zatím ne, ale pořád to beru jako možnost. Teď jsme se se spolužačkou zrovna o brigádách bavily, ale zatím ještě nevím, kam půjdu.

Kam jste, Lukáši, chodil jako kluk na brigádu vy?
Lukáš
: Pamatuji si na jednu, kdy mě táta nechal natírat plot. Tehdy jsem si říkal, že to bude super kšeft. Chtěl jsem po něm padesát halířů za plaňku. Jenže pak mi vysvětlil, jak mám každou plaňku odmontovat, obrousit a dvakrát natřít. Za tři dny brutální dřiny jsem si vydělal osmnáct korun. Další tři týdny jsem na něj byl naštvaný, že mě okradl. (směje se)

Přestože jsem občas toužil po tom, abychom se scénář naučili, Klára to čím dál tím víc odmítala, až jsme v podstatě na dané téma jen improvizovali.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat