12. června 2009 19:15 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Krásné ženy dělají muže hloupějšími, tvrdí nizozemský psycholog

Krásné ženy prý u mužů omezují myšlení. (Ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Krásné ženy prý u mužů omezují myšlení. (Ilustrační foto) | foto: Reprofoto

AMSTERODAM Krásné ženy u mužů omezují myšlení. Tvrdí to vědec z univerzity v nizozemském Nijmegenu na základě sledování intelektuálních schopností studentů po setkání s atraktivními kolegyněmi.

Testy podle něj prokázaly, že muži během kontaktu s krásnou ženou a krátce po něm nejsou schopni jasně uvažovat. Pro příslušnice opačného pohlaví to prý ale neplatí, uvedla dnes agentura DPA.

Podle sociálního psychologa Johana Karremanse to může vysvětlovat, proč muži dosahují na školách vyššího typu častěji horších výsledků než ženy.

Karremans prováděl pokusy s 50 studenty a 60 studentkami. Museli se spolu nejprve bavit a poté řešili zkušební úkoly.

Při kontaktu se ženou, která je obecně považována za atraktivní, byli podle něj muži "intenzivně zaměstnáni děláním dobrého dojmu", což nejspíš omezilo jejich duševní schopnosti. Opačně to ale neplatilo. Studentkám setkání s "hezounem" uvažování nijak nenarušilo, píše vědec v univerzitním časopise Vox.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz