Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

André Agassi ve své knize přiznává i to, že nosil příčesek

Lidé

  16:06
NEW YORK - Kromě vážných přiznání ohledně užívání drog a podvádění obsahuje autobiografie bývalé světové tenisové jedničky Andre Agassiho i úsměvné momenty. Patří mezi ně i přiznání, že si Američan v počátcích své kariéry vypomáhal k bujné kštici, kvůli níž ho zbožňovaly fanynky na celém světě, příčeskem.

Agassi s bývalou manželkou Brooke Shieldsovou v roce 1997. foto: Reprofoto

Nyní devětatřicetiletý Agassi v knize s příznačným názvem Open (Otevřeně) vzpomíná, jak pro něj na začátku 90. let znamenala image všechno. I proto svým brzy řídnoucím vlasům pomáhal příčeskem, aby si uchoval svůj "rebelský" vzhled.

Docházelo však kvůli tomu i ke komickým situacím jako v roce 1990 na Roland Garros, kdy musel jeho bratr zběhat půlku Paříže, aby pro Andreho sehnal sponky, jimiž poté upevnil rozpadající se tupé.

Exmanželce Brooke ztropil žárlivou scénu
"Samozřejmě jsem mohl hrát bez svého příčesku. Ale po měsících posměchů, kritiky a uštěpačných poznámek jsem příliš ostýchavý," napsal Agassi v knize, která vyjde 9. listopadu. "Image je všechno? Co by tomu řekli, kdyby věděli? Prohra nebo vítězství, lidé by nemluvili o mé hře, ale mých vlasech. Když zavřu oči, téměř to slyším. A vím, že to nemůžu přijmout," vzpomínal na to období vítěz osmi grandslamových turnajů, který později svůj účes radikálně zkrátil a "přiznal se" tak k počínající pleši.

Agassi ve své knize navíc přidává historky ze života se svou první manželkou Brooke Shieldsovou, s níž, podle svých slov, pasáže týkající se jí konzultoval. Rodák z Las Vegas tak popisuje, jak ztropil žárlivou scénu, když měla Shieldsová při natáčení epizody seriálu Přátelé olíznout ruku herce Matta LeBlanka.

Kuriózně vyznívá historka o tom, jak si Shieldsová pověsila na ledničku fotografii německé tenistky Steffi Grafové jako motivaci, aby se před svatbou s Agassim dostala do formy. "Je to fotka dokonalé ženy, říkala.  Dokonalé ženy s dokonalýma nohama, jaké by Brooke chtěla," napsal Agassi, jenž se po nepovedeném manželství se Shieldsovou oženil s "dokonalou ženou" Grafovou a má s ní dvě děti.

První ukázky z Agassiho autobiografie, které zveřejnila americká a britská média v úterý, způsobily velké pozdvižení. Jeden ze šesti tenistů historie, jenž vyhrál všechny čtyři grandslamové turnaje, v knize přiznal, že v době své herní krize bral v roce 1997 drogy. Když měl pozitivní test, podařilo se mu navíc oklamat organizaci ATP a vyvázl tak tehdy bez trestu.

Autor: