Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Anne Hathaway bude hrát v novém Batmanovi Kočičí ženu

Lidé

  12:36
LOS ANGELES - Anne Hathaway si vybojovala cestu do pokračování filmového Batmana a objeví se v něm jako Catwoman (Kočičí žena).

Anne Hathaway foto: ČTK

Společnost Warner Bros. ve středu oznámila obsazení dalšího filmu Christophera Nolana o superhrdinovi The Dar Knight Rises (Temný rytíř povstává). Hathaway se v něm objeví po boku Christiana Balea, který se vrací jako Bruce Wayne alias Batman v kostýmu netopýřího muže. Studio také oznámilo, že jednoho z Batmanových nepřátel bude hrát Tom Hardy, který si pod vedením režiséra Nolana zahrál loni v akčním filmu Počátek.

První Kočičí ženou byla Michelle Pfeiffer

The Dark Knight Rises bude pokračováním dvou předchozích batmanovských filmů režiséra Nolana - Batman začíná z roku 2005 a Temný rytíř (2008). Nolan prohlásil, že by chtěl, aby "film zůstal věrný tomu, co bylo předtím". Premiéru má mít 20. července 2012 a měl by dokončit příběh začatý v prvních dvou snímcích.

Hathaway, která byla v roce 2008 nominována na Oscara za roli ve filmu Ráchel se vdává, bude 27. února spolu s Jamesem Frankem moderovat předávání Oscarů udělovaných americkou Akademií filmových umění a věd.

Autor: