Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Antonio Banderas se stal velvyslancem OSN. Bude bojovat s chudobou

Magazín

  7:32
NEW YORK - Známý španělský herec Antonio Banderas byl ve středu jmenován velvyslancem dobré vůle Programu OSN pro rozvoj (UNDP).

Antonio Banderas foto: Reuters

S odvoláním na UNDP to oznámila agentura Reuters.

Program OSN pro rozvoj hodlá podle svého komuniké využít Banderasova postavení slavné osobnosti k připoutání pozornosti na takzvané rozvojové cíle milénia, jejichž prostřednictvím chce dosáhnout toho, aby se do roku 2015 snížila chudoba ve světě o polovinu.

Ředitelka programu Helen Clarková řekla, že Banderasova prokázaná angažovanost pro věc lidí, k nimž nebyla štěstěna příliš štědrá, z něho dělá pro tyto účely ideálního člověka.

Devětačtyřicetiletý Banderas se nejprve proslavil ve filmech známého španělského režiséra Pedra Almodóvara, v posledních letech sklízí úspěchy v Hollywoodu.

Mezi velvyslanci dobré vůle Programu OSN pro rozvoj jsou také například ruská tenistka Maria Šarapovová nebo norský korunní princ Haakon Magnus.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat