• schránka
  • Přihlásit Můj účet
Rolf Harris

Rolf Harris | foto: Reuters

Australský umělec Rolf Harris byl obviněn z pedofilie

Magazín
  •   7:00
LONDÝN - Australský bavič, malíř a zpěvák Rolf Harris byl dnes obviněn u londýnského soudu ze sexuálního zneužívání dětí. Proces s třiaosmdesátým mužem, který vinu odmítá, má podle serveru stanice BBC začít 7. října.

Policie zadržela Harrise v rámci vyšetřování, které vedlo k zatčení dalších více než deseti osobností. Harris přišel k tribunálu ve Westminsteru s manželkou Alwenou. Soud ho po krátkém stání propustil na kauci. Obviněný u soudu dnes odpovídal jen na protokolární otázky týkající se jeho identity.

ČTĚTE TAKÉ:

Policie zatkla Harrise v březnu. V procesu bude Harris čelit obvinění ze šesti sexuálních prohřešků vůči jedné patnáctileté dívce v letech 1980 a 1981 a ze třech podobných činů vůči jedné čtrnáctileté dívce v roce 1986. Loni se prý také podílel na pořízení pedofilních fotografií.

Harris byl oblíbenou osobností diváků v Británii a Austrálii po více než 50 let. Vystupoval v televizních zábavných pořadech a skládal a zpíval písně, ze kterých vzešlo i několik hitů. Od britských a australských úřadů obdržel řadu vysokých vyznamenání za zásluhy v oblasti kultury obou zemí.

Obviněn v rámci vyšetřování Jimmyho Savilea

Policie muže dopadla v rámci vyšetřování dalších veřejně známých osob podezřelých z pedofilie, především bývalého moderátora BBC Jimmyho Savilea. A aféře ale upadl v posledních letech do podezření například i rozhlasový moderátor Dave Lee Travis, komik Jim Davidson či vlivný publicista Max Clifford. pek

Autoři: Lidovky.cz, ČTK