Pátek 12. července 2024, svátek má Bořek
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Autor hudby k Titaniku James Horner se zabil v letadle

Lidé

  9:58
LOS ANGELES - Při havárii svého soukromého letadla zahynul oscarový skladatel filmové hudby James Horner. Informoval o tom americký magazín Variety, podle něhož hudebník zahynul u kalifornské Santa Barbary. Horner, jemuž bylo 61 let, je autorem hudby k velkofilmům Titanic, Avatar, Apollo 13 nebo Statečné srdce.

James Horner foto: Shutterstock

Hornerův jednomotorový dvoumístný letoun S312 Tucano se zřítil severně od Santa Barbary v pondělí dopoledne. Stroj se vznítil a byl zcela zničen. Horner v něm byl sám, napsal americký magazín na svých internetových stránkách.

„Skvělý skladatel James Horner, můj přítel a spolupracovník na sedmi filmech, tragicky zahynul při letecké nehodě,“ napsal na Twitteru hollywoodský režisér Ron Howard.

Horner se díky hudbě k filmu Titanic stal autorem nejprodávanějšího filmového orchestrálního soundtracku všech dob. Po celém světě se alba prodalo na 30 miliónů kopií a Horner za něj byl oceněn soškou Oscara. Ústřední filmová píseň My Heart Will Go On v podání Céline Dionové si v roce 1999 z udílení cen Grammy odnesla ocenění jako nahrávka roku

Horner nedávno vystoupil v Praze s projektem Titanic Live s devadesátičlenným orchestrem, sborem a keltskými muzikanty. Autor hudby k Titaniku předvedl letos živé představení nejprve v Londýně. Policie zatím totožnost mrtvého nepotvrdila oficiálně. Jedním z vlastníků letadla byl však podle úřadů právě James Horner. 

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!