Pondělí 4. prosince 2023, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lidé

Baldwin se dohodl s rodinou zastřelené kameramanky. Film bude pokračovat

Hollywoodský herec Alec Baldwin se na policii dozvěděl, že kameramanka, kterou zasáhl, zemřela v nemocnici. foto: AP

Americký herec Alec Baldwin a producenti westernu Rust uzavřeli dohodu s rodinou kameramanky Halyny Hutchinsové, kterou Baldwin zastřelil loni v říjnu při natáčení v Novém Mexiku. Příprava filmu bude obnovena a výkonným producentem se stane manžel zesnulé kameramanky. Baldwin vinu za její smrt odmítl, podle vyšetřování přitom musel zmáčknout spoušť.
  20:18aktualizováno  21:22

Na základě dohody bude stažena žaloba rodiny kameramanky proti Baldwinovi a dalším osobám. Od ledna bude také obnoveno natáčení westernu, a to s původními hlavními aktéry, uvedl v prohlášení manžel kameramanky Matthew Hutchins, který se na základě dohody stane výkonným producentem filmu.

„Nemám zájem pouštět se do obviňování nebo přisuzování viny (producentům nebo panu Baldwinovi). Všichni jsme přesvědčeni, že smrt Halyny byla strašná nehoda,“ řekl Hutchins.

Prokurátorka Mary Carmacková-Altwiesová v reakci na navrhované urovnání občanskoprávní žaloby uvedla, že budou vznesena obvinění podle zákonů Nového Mexika, pokud to bude plynout z důkazů. „Nikdo nestojí nad zákonem,“ napsala.

Natáčení nízkorozpočtového filmu se odehrávalo na ranči Bonanza Creek u Santa Fe v Novém Mexiku. Baldwin při něm 21. října loňského roku vystřelil ze zbraně, v níž byl ostrý náboj.

Předtím mu však bylo řečeno, že zbraň není nebezpečná. Dvaačtyřicetiletá kameramanka Hutchinsová přišla o život a 48letý režisér Joel Souza utrpěl zranění ramene.

Baldwin a další osoby by mohli být kvůli smrti kameramanky obviněni z trestného činu, uvedla v září prokuratura v Novém Mexiku. Vyšetřovatelé se zaměřili na zjišťování toho, kdo s pistolí manipuloval manipuloval.

Baldwin odmítl, že by nesl odpovědnost za smrt Hutchinsové. Ostré náboje se podle něj do zbraně vůbec neměly dostat. „Jsme vděční všem, kteří přispěli k vyřešení této tragické a bolestivé situace,“ prohlásil k urovnání sporu jeho právník Luke Nikas.

V únorové žalobě ze strany rodiny kameramanky se uvádí, že Baldwin nese „značnou část odpovědnosti“ za smrt Hutchinsové. Podle žaloby měl herec zkontrolovat, zda zbraň neobsahuje ostré náboje, neměl s ní mířit na člověka a neměl stisknout spoušť.

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) dospěl k závěru, že Baldwin musel stisknout spoušť, respektive, že zbraň použitá při výstřelu - revolver Colt ráže .45 Long Colt - „nemohla vystřelit bez stisknutí spouště“.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!