Pondělí 2. srpna 2021, svátek má Gustav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Barack Obama zahájil svou první prezidentskou dovolenou

Magazín

  9:33
WASHINGTON - Barack Obama zahájil svou první dovolenou ve funkci amerického prezidenta. Na deset dní se s manželkou, dvěma dcerami a psem Bo vypravil do letoviska na americkém ostrůvku Martha´s Vineyard. O tom, co bude nejmocnější muž planety ve dnech volna dělat, se podle agentury AP ale jen spekuluje.

Barack Obama s rodinou. foto: AFP

V příštím týdnu nemá prezident podle mluvčího Bílého domu Roberta Gibbse v programu žádné oficiální akce a bude prý jen relaxovat. "Tuším, že si víckrát zahraje golf," řekl mluvčí.

Proslýchá se, že by si hlava amerického státu mohla zahrát s nejlepším golfistou světa Tigerem Woodsem. O tom ale Gibbs údajně nic neví.

Golf je jen střípkem v mozaice dohadů, které první dovolenou nového amerického prezidenta provázejí. Mluví se třeba o tom, že by Obama mohl navštívit churavého senátora Edwarda Kennedyho nebo že by se mohl zúčastnit svatby dcery bývalého amerického prezidenta Billa Clintona, která se má konat na Martha´s Vineyardu. Módní svět zas s napětím očekává, co si bude první dáma ve volnu oblékat a zda se opět objeví v šortkách.

Bílý dům i kancelář prezidentovy manželky mlčí. Je to prý soukromý výlet a prezidentská rodina by na něm měla mít klid. Gibbs vyzval reportéry, aby dali pokoj hlavně Obamovým dcerám - osmileté Sashe a jedenáctileté Malii.

Obě dívenky se totiž těší značné popularitě. Na ostrově se už začala prodávat trička s jejich podobiznou i s portréty ostatních členů rodiny, a to včetně psa Bo. Prodavači pojmenovali po Obamových i zmrzlinu či sladkosti.

Ostrov Martha´s Vineyard měří na délku 37 kilometrů. Žije na něm kolem 15.000 obyvatel. Je to prý oblíbené místo exprezidenta Billa Clintona i mnohých celebrit. Tamní turistická kancelář se chlubí tím, že ostrov svou návštěvou poctilo ve svém funkčním období šest amerických prezidentů.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!