Neděle 23. ledna 2022, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Brigitte Bardot: Král lovil slony? Je ostudou Španělska

Magazín

  7:00
PAŘÍŽ - Bývalá francouzská herečka Brigitte Bardot se rozzlobila na španělského krále Juana Carlose I., na kterého se prozradilo, že si užíval v Botswaně lovu slonů.

Někdejší filmová hvězda Brigitte Bardotová. foto: Lidovky.cz

Známá ochránkyně zvířat řekla, že je "šokována a pohoršena". Zároveň monarchu označila za "ostudu Španělska".

ČTĚTE TAKÉ:

Juan Carlos se už v neděli dostal pod ostrou palbu kritiky španělského tisku poté, co se ukázalo, že podstoupil operaci kyčelního kloubu kvůli zranění způsobenému během jeho pobytu v Botswaně. Nejvýznamnější španělské deníky El País a El Mundo ho obvinily z nezodpovědnosti, že si dovolil cestovat za pochybnou kratochvílí v době vrcholící hospodářské krize ve své zemi.

Takto král pózoval v Africe.

"Je to sprosté, nechutné a nedůstojné člověka vašeho postavení. Nejste o nic lepší než pytláci, kteří kvůli zisku plení přírodu. Jste ostuda Španělska," napsala Bardot ve veřejném dopise zveřejněném na stránkách její nadace na ochranu zvířat.

Čtyřiasedmdesátiletý král si minulý týden zlomil krček v koupelně. Poté byl urychleně přepraven soukromým letadlem zpátky do vlasti. V madridské nemocnici pak podstoupil v sobotu operaci kyčelního kloubu.

"Doufám, že vám ten pád srovná myšlenky a že budete mít to srdce chránit biodiverzitu také jinak než na seminářích a shromážděních," dodala Bardot. Juan Carlos nastoupil na trůn a stal se hlavou státu krátce po smrti diktátora Franciska Franka v roce 1975.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat