Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Brigitte Bardot: Král lovil slony? Je ostudou Španělska

Magazín

  7:00
PAŘÍŽ - Bývalá francouzská herečka Brigitte Bardot se rozzlobila na španělského krále Juana Carlose I., na kterého se prozradilo, že si užíval v Botswaně lovu slonů.

Někdejší filmová hvězda Brigitte Bardotová. foto: Lidovky.cz

Známá ochránkyně zvířat řekla, že je "šokována a pohoršena". Zároveň monarchu označila za "ostudu Španělska".

ČTĚTE TAKÉ:

Juan Carlos se už v neděli dostal pod ostrou palbu kritiky španělského tisku poté, co se ukázalo, že podstoupil operaci kyčelního kloubu kvůli zranění způsobenému během jeho pobytu v Botswaně. Nejvýznamnější španělské deníky El País a El Mundo ho obvinily z nezodpovědnosti, že si dovolil cestovat za pochybnou kratochvílí v době vrcholící hospodářské krize ve své zemi.

Takto král pózoval v Africe.

Takto král pózoval v Africe.

"Je to sprosté, nechutné a nedůstojné člověka vašeho postavení. Nejste o nic lepší než pytláci, kteří kvůli zisku plení přírodu. Jste ostuda Španělska," napsala Bardot ve veřejném dopise zveřejněném na stránkách její nadace na ochranu zvířat.

Čtyřiasedmdesátiletý král si minulý týden zlomil krček v koupelně. Poté byl urychleně přepraven soukromým letadlem zpátky do vlasti. V madridské nemocnici pak podstoupil v sobotu operaci kyčelního kloubu.

"Doufám, že vám ten pád srovná myšlenky a že budete mít to srdce chránit biodiverzitu také jinak než na seminářích a shromážděních," dodala Bardot. Juan Carlos nastoupil na trůn a stal se hlavou státu krátce po smrti diktátora Franciska Franka v roce 1975.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat