Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

V olympijské kolekci vypadáme jako holky z Moravy, ale jinak je fajn, říká ve velkém rozhovoru plavkyně Seemanová

Barbora Seemanová | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Premium Rozhovor
Ve chvíli, kdy čtete tento rozhovor, je už sympatická jednadvacetiletá plavkyně se svojí trenérkou Petrou Škábovou v olympijském Tokiu, kde se pilně připravuje na závody. Olympiáda pro ni není žádnou novinkou, poprvé závodila v Riu v roce 2016 jako šestnáctiletá a z olympiády mládeže si před třemi lety přivezla zlato a bronz. Po sérii následujících úspěchů přidala i zlato z letošního evropského plaveckého šampionátu v Budapešti. Aktuálně je desátá nejlepší plavkyně světových tabulek (a druhá Evropanka).

Loni měla Barbora Seemanová vyrazit studovat na univerzitu v americkém Lousville, nejprve kvůli koronaviru svou misi o rok odložila a nakonec ji definitivně zrušila. Místo toho se čerstvá evropská šampionka připravuje v Praze na Strahově pod vysokoškolským sportovním centrem Victoria. „Mám tu profesionální zázemí srovnatelné s tím v zámoří,“ říká milá a skromná sportovkyně v předolympijském rozhovoru pro magazín Pátek LN.

Barbora Seemanová
Barbora Seemanová

Měsíc po titulu mistryně Evropy jste vybojovala ještě čtyři nejcennější kovy na domácím šampionátu. Baví vás pořád závodit i v Česku?
No jasně, jsem vděčná i za domácí šampionáty, protože se ráda potkávám s mladšími sportovci, chci jít trošku příkladem, motivovat je do dalších tréninků. Teď to bylo o to silnější, že jsme celý rok nezávodili, byl to první domácí závod po roce, takže mě celý šampionát hodně bavil, přece jen česká atmosféra je jiná. Ráda si zazávodím, zpestřím program a ukážu se na domácí půdě mezi ostatními.

Přečtěte si celý článek a veškerý další obsah na Lidovky.cz s iDNES Premium

Akční nabídka první měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.

Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.

Témata: Olympijské hry

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!