Neděle 1. srpna 2021, svátek má Oskar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Berlusconiho manželka žádá po rozvodu 3,5 milionu eur měsíčně

Magazín

  13:54
ŘÍM - Veronika Lariová požaduje v rozvodovém řízení po svém manželovi, italském premiérovi Silviu Berlusconim, aby jí vyplácel 43 milionů eur ročně (více než 1,1 miliardy korun), tedy přes 3,5 milionu eur měsíčně (asi 91,5 milionu korun).

Silvio Berlusconi s manželkou foto: AFP

Informovala o tom agentura APA s odvoláním na dnešní vydání italského listu Corriere della Sera.

Uvedená suma prý třiapadesátileté Lariové umožní udržet si současný životní standard. Její finanční nároky však premiérovi podle listu Corriere della Sera připadají přehnané. Italské noviny podle APA napsaly, že předseda vlády nabízí své ženě po rozvodu měsíční příspěvky 200.000 až 300.000 eur (až 7,8 milionu korun).

Bývalá herečka Lariová u rozvodového soudu uvedla, že vinu za ztroskotání manželství nese její manžel. Tím skončily Berlusconiho naděje na přátelský rozvod nebo alespoň rozvod na základě společné dohody.

Součástí soudního řízení je podle italského listu i způsob rozdělení Berlusconiho mediálního impéria mezi jeho pět dětí. Matkou tří mladších dětí Barbary, Eleonory a Luigiho je Lariová. Dvě starší Marina a Piersilvio pocházejí z prvního Berlusconiho manželství.

Veronica Lariová bude prý bojovat za spravedlivé rozdělení majetku mezi všechny děti. Obává se totiž, jak uvedla agentura APA, že by Berlusconi zvýhodnil své starší potomky, kteří již rodinnou mediální společnost částečně řídí.

Když na začátku května Lariová veřejně oznámila svůj záměr rozvést se s Berlusconim, způsobila tím politický poprask. Jako důvod pro své rozhodnutí uvedla Berlusconiho milostné aféry s mladými dívkami.

Autor: