Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Beyoncé na charitativním koncertě zpívala o rovnosti pohlaví

Magazín

  7:00
LONDÝN - Americká zpěvačka Beyoncé byla hlavní hvězdou londýnského benefičního koncertu na podporu rovnosti pohlaví. Výtěžek má pomoci například při vzdělávání haitských dívek a v boji proti ženské obřízce v Mali. Rovnost pohlaví má akce podpořit ve více než 70 zemích.

Zpěvačka Beyonce na koncertě Song For Change foto: Reuters

Koncert Song For Change uspořádala charitativní organizace Chime For Change, kterou založil italský módní dům Gucci.

Beyoncé zazpívala několik songů o touze žen po rovnoprávnosti. S manželem, rapperem Jay-Z, však prezentovala i píseň Crazy In Love. Publiku oznámila, že charitativní akce už vynesla čtyři miliony dolarů (přes 79 milionů korun), a vyzvala posluchače, aby přispívali dál prostřednictvím internetu.

Návštěvníci koncertu dali za každou z 52 000 vstupenek od 55 do 95 liber (zhruba 1650 až 2860 korun). Mohli si pak vybrat na jaký konkrétní účel budou jejich peníze věnovány.

ČTĚTE TAKÉ:

Publikum na londýnském Twickenhamském stadionu sledovalo i vystoupení britské kapely Florence and the Machine, amerického zpěváka Johna Legenda a překvapivý duet Jennifer Lopezové se zpěvačkou Mary Jane Bligeovou. Koncert byl podle Reuters živě přenášen do 150 zemí.

Z videozáznamu k publiku promluvil i jihoafrický bojovník za lidská práva a proti apartheidu Desmond Tutu, jenž vyzval muže, aby se postavili za dívky a ženy. Posílení jejich práv je podle něj "výzvou naší doby".

Zrovnoprávnění žen je jedním z osmi cílů, které si vytkla OSN na přelomu tisíciletí, ale podle organizace Chime For Change nerovnost přetrvává. V národních parlamentech podle ní tvoří ženy jen 21procentní podíl.

Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Advantage Consulting, s.r.o.
DATA ANALYST

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 45 000 - 60 000 Kč

Mohlo by vás zajímat