Úterý 15. června 2021svátek má Vít 27 °C polojasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Relax > Lidé

Boj za Kyselku: Hanychová se prý nahá polije mattonkou

Modelka Agáta Hanychová při natáčení videospotu za záchranu lázní Kyselka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Modelka Agáta Hanychová při natáčení videospotu za záchranu lázní Kyselka. | foto: Opravte Kyselku

Boj za záchranu zchátralých lázní Kyselka pokračuje. Umělci a studenti FAMU chystají klip, v němž chtějí po známých osobnostech odpověď na otázku: Co uděláte, až opraví Kyselku? Modelka Agáta Hanychová například slíbila, že se nahá na Staroměstském náměstí polije právě mattonkou.

Skupina studentů a umělců už v minulých dnech představila klip, kde známé osobnosti vyzývají veřejnost, aby bojovala za záchranu lázní Kyselka. Nyní se video dočká pokračování.

ČTĚTE TAKÉ:


"Budeme mít klip úplně nový a bude i trochu legrace. Téma spotu je 'Co udělám, až opraví Kyselku?' Každá osobnost tam bude slibovat něco jiného. Je to potřeba trochu odlehčit," vysvětlil v pondělí serveru Lidovky.cz organizátor akce Matěj Chytil.

Ve videospotu například Mardoša ze skupiny Tatabojs přislíbil, že vysaje celou tubu Pikaa (slazené zahuštěné mléko - pozn. redakce). Modelka Agáta Hanychová šla ještě dál, pokud společnost Karlovarské minerální vody opraví Kyselku, svlékne se na Staroměstském náměstí donaha a polije se mattonkou. "Takže už teď se všichni těší, až Mattoni opraví Kyselku, protože uvidí nahou Agátu Hanychovou," dodává s úsměvem Chytil.

PODÍVEJTE SE NA FOTOGALERII Z NATÁČENÍ VIDEOSPOTU:

Spisovatel Jaroslav Rudiš při natáčení videospotu za záchranu lázní Kyselka.

V novém videoklipu dává kromě Mardoši a Hanychové svůj příslib i herec Jiří Mádl, spisovatel Jaroslav Rudiš, kajakář Vavřinec Hradílek nebo herečka Bára Poláková.

Výtvarník Roman Týc zase připravil své vlastní verze reklam na minerálku Mattoni. "Roman Týc má o ty objekty už dlouhodobě starost, jezdí tam už od devadesátých let a fotí si je. To téma mu je hodně blízké, takže se rozhodl, že si udělá legraci z reklam mattonky," vysvětlil Chytil. Reklamy také veřejnosti představí v úterý na facebookových stránkách akce Opravte Kyselku.

Současné akce nejsou podle organizátoru nikterak tvrdé. Jde vlastně jen o přátelskou výzvu v duchu "Je to váš majetek, prosíme opravte ho".

"Generální ředitel Karlovarských minerálních vod Alessandro Pasqual je ochoten s námi na toto téma dál jednat, veřejně deklaruje některé budovy opravit, přestože už je dvacet let neopravuje. Snažíme se věřit, že se k nějaké dohodě dobereme," dodává Chytil. Další fáze kampaně jsou ale podle jeho slov připravené.

Chátrající lázně Kyselka na Karlovarsku:

Památkáři o chátrající lázně Kyselka na Karlovarsku bojují už více než rok. Na problém upozorňovaly v Praze fotografie na třech tramvajích. Městský soud v Praze po stížnosti Karlovarských minerálních vod (KMV) 30. července rozhodl, že na tramvajích nesmějí být.

Za nedostatečnou péči o některé památkové objekty v Kyselce dostala firma na počátku roku pokutu 1,8 milionu korun od karlovarského magistrátu; krajský úřad ji potvrdil, firma se chce bránit soudně.

KMV uvádějí, že vlastní pouze menší části budov, a za ostatní nenesou žádnou odpovědnost a jejich podnikání na stav objektů nemělo žádný vliv. Firma letos oznámila, že chce rekonstruovat dvě budovy, které jí patří. Podle asociace ale KMV a firmy, s nimiž je personálně propojená, vlastní prakticky všechny budovy a pozemky v bývalých lázních, a jsou tak odpovědné i za jejich devastaci.

Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Pojistky před soudem. Případem rozsáhlých pojistných podvodů se škodou zhruba... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Revmatoidní artritida může zkrátit život až o 15 let, varuje imunoložka

MUDr. Zuzana Humlová Ph.D. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Morové rány, pandemie tuberkulózy či cholery jako příčiny smrti medicína už takřka pohřbila. Nebezpečí ale číhá i u...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

Vyhrajte O2 Smart Box a 5 voucherů na O2 TV na půl roku zdarma
Vyhrajte O2 Smart Box a 5 voucherů na O2 TV na půl roku zdarma

Přejděte na nejvyšší rychlost internetu a užijte si tak například streamování videí v té nejlepší kvalitě. S výhrou od O2 – moderním modemem Smart...