Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bon Jovi zahraje pro krizí postižené Španěly bez honoráře

Lidé

  7:00
MADRID - Americký rockový hudebník Jon Bon Jovi se rozhodl potěšit své španělské fanoušky, jejichž zemi tvrdě zasáhla ekonomická krize. Zřekl se totiž honoráře za koncert, který se uskuteční na konci června v Madridu. Lístky na vystoupení se tak prodávaly jen za 18 až 39 eur (470 až 1000 Kč), díky čemuž se vyprodaly během měsíce, napsal španělský list El Mundo.

Zpěvák Jon Bon Jovi foto: Reuters

Pro srovnání: lístky na koncert, který měl zpěvák minulý týden v Manchesteru, stály průměrně 76 eur (téměř 2000 Kč). Jak jednapadesátiletý zpěvák uvedl, když plánoval své letní evropské turné, Madrid původně mezi navštívenými městy ani nebyl.

"Kvůli ekonomické situaci v zemi existovaly obavy, že se koncert neprodá. Já jsem ale nechtěl ochudit fanoušky země, kterou miluji a která se ke mně uplynulých třicet let tak skvěle chovala," řekl podle listu Bon Jovi.

ČTĚTE TAKÉ

Rozhodl se proto, že 27. června zahraje na stadionu v Madridu zadarmo. Peníze za lístky tak půjdou jen na zaplacení pronájmu prostor a místním lidem, kteří budou během koncertu pomáhat s jeho organizací. "Chceme ukázat, že tady nehrajeme za peníze, ale že nám jde jen o utužení vztahů mezi námi a fanoušky. Je to náš způsob, jak jim říci: Děkujeme," dodal Bon Jovi.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat