Neděle 3. prosince 2023, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Británie našla nového Pavarottiho. Podívejte se

Lidé

  11:58aktualizováno  13:25
LONDÝN - Britská talentová soutěž má další hvězdu - sedmnáctiletého Jonathana Antoina, kterého mnozí přirovnávají k Lucianu Pavarottimu. Před porotou zazpíval duet The Prayer se svou šestnáctiletou spolužačkou Charlotte Jaconelli. Diváci jim už po prvních vteřinách písně aplaudovali ve stoje.

Británie našla svou hvězdu, sedmnáctiletého mladíka přirovnávají k Pavarottimu.

Porota známé soutěže Britain's Got Talent byla k páru nejprve skeptická. Velké výkony od dvojice zřejmě nečekala. "Právě, když si myslíš, že to horší být nemůže...," poznamenal při příchodu dvojice nejpřísnější porotce Simon Cowell.

Poté, co se pár krátce představil, zeptal se Cowell na jejich motivaci: "Myslíte si, že vám to spolu bude fungovat? Koho to byl nápad?" Charlotte mu odpověděla, že je přihlásila učitelka zpěvu: "Chtěla, abychom zpívali spolu," dodala. Její pěvecký partner po celou dobu mlčel. "Moc toho nenamluvíš, Jonathane. Jsi stydlivý?," zeptal se silnějšího chlapce s kudrnatými vlasy porotce. "Ehmm, někdy...," odpověděl.

V zákulisí pak Jonathan přiznal, že je trochu plachý, právě kvůli svému vzhledu: "Vždycky jsem měl problémy s váhou, na základní škole si mě kvůli tomu dobírali, trochu mi to poškodilo sebevědomí," svěřil se. Charlotte mu hodně pomáhá. "Nikdy bych nešel na pódium, nemít ji po svém boku," řekl.

Pár zazpíval duet The Prayer od Andrea Bocelliho a Celine Dion. Na Jonathanovi byla vidět velká nervozita, dokonce začal o chvilku dřív, ruka s mikrofonem se mu značně chvěla. Po pár vteřinách ale mohl trému zahodit, na nohou bylo celé publikum a jejich výkon ocenilo obrovským aplausem. Porotci na sebe nevěřícně koukali a na závěr také tleskali ve stoje. "Vau, vau, vau...ach můj bože," nezmohl se na slova Cowell. Celá porota se shodla na jednom: 'Neuvěřitelné.'

Anketa

Který pěvecký výkon vás v britské soutěži nejvíce zaujal?

Paul Potts a jeho píseň Nessun dorma 138
Susan Boylová s písní I dreamed a dream 104
Jonathan Antoine a Charlotte Jaconelli s duetem The Prayer 342

Pust Charlotte k vodě, radil porotce

Obávaný porotce ale měl jednu výhradu. "Charlotte, ty jsi dobrá...Jonathane, ty jsi neuvěřitelný," řekl a pak dodal. "Líbí se mi, že jste duo, ale bojím se, že tě bude Charlotte trochu brzdit," dodal. Jonathan však jeho rady aby svou kolegyni "pustil k vodě" nevyslyšel. "Přišli jsme jako duo, zůstaneme jako duo," dodal. A pokračovat skutečně budou, v soutěži si vysloužili čtyřikrát 'ano'.

Mnozí si během jejich vystoupení určitě vzpomněli na Paula Pottse, bývalého prodavače telefonů, který vyhrál první sérii soutěže Britain’s Got Talent. Jeho příběh se také podobal pohádce o Popelce. Zpívat začal už v dětství, částečně si tím podle vlastních slov léčil komplexy. V soutěži zaujal především zpěvem árie Nessun dorma z Pucciniho opery Turandot.

Další pěveckou hvězdou, která vzešla z populární soutěže je Susan Boylová. Padesátiletá zpěvačka svým příběhem dokázala dojmout diváky i mimo domovskou Británii. V soutěži zazpívala píseň I dream a dream z muzikálu Bídníci, díky níž se stala jednou z nejúspěšnějších účastnic talentových soutěží. Její třetí deska Someone to Watch Over dokonce loni na podzim kralovala britskému žebříčku alb.

Autor: