Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Celebrity a botox. Pro herce je katastrofou, říká Colin Firth

Magazín

  13:55
LONDÝN - Dát si vstříknout do tváře botox nebo podstoupit plastickou operaci obličeje je pro herce katastrofa. V rozhovoru pro britskou rozhlasovou stanici BBC to řekl známý britský herec Colin Firth.

Colin Firth foto: Reprofoto

"Když hrajete, tak tvář musí být pohyblivá. Proč proboha brát do ruky housle a zároveň znemožnit, aby se jejich struny chvěly? Pokud máte projevit sám sebe, pak dát si něco vstříknout do tváře tak, že se znehybní, nebo z ní kousek ukrojit a tak jí vzít jakoukoli známku života, je katastrofální," prohlásil.

Zoufalá manželka Nicollette Sheridan před a po aplikaci botoxu

Dodal, že není úplně proti tomu, aby si lidé dávali dělat plastické operace, "pokud si to mohou dovolit a nic nenamítají proti bolesti". Sám by to prý udělal třeba zítra, kdyby si myslil, že to bude vypadat dobře. "Ale neviděl jsem nikoho, u koho by to fungovalo skutečně dobře," řekl.

Botoxové injekce k vyhlazení vrásek, vypnutí obličeje nebo zvýraznění rtů jsou teď stále víc v módě mezi hollywoodskými herci. Dočasně však ochromují obličejové svaly a prakticky znemožňují například svraštit nebo povytáhnout obočí, napsala BBC.

Hillary Clinton před a po

Colin Firth teď propaguje svůj nejnovější film Dorian Gray, natočený podle známé novely Oscara Wildea. Kniha a film se točí kolem přání hlavního hrdiny, aby se jeho hříchy, starosti a vrásky odrážely na jeho portrétu a ne na jeho vlastní tváři.

Firth je známý například z filmů Valmont, kde hrál pod režijním vedením Miloše Formana titulní úlohu, Mamma Mia!, Zamilovaný Shakespeare nebo Anglický pacient. Ve čtvrtek mu bude 49 let.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!