Středa 29. června 2022, svátek má Petr, Pavel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ČERNODRINSKÁ: Výpravy za ponožkami a ukryté poklady v ucpané pračce. Adventu zdar

Mladí a neklidní

  5:30
Takhle – chtěla jsem napsat pár řádků o mým klukovi. Nebudu ho jmenovat, protože Šimon Pliska by si to nepřál. Je to hodně křehká a romantická duše. Když jsem se ho asi po týdnu, co jsme se vídali, zeptala, jestli s někým chodí, odpověděl: „S tebou, ty krávo“. Tak mi zčervenala líčka a podlomila se mi kolena. Máme spolu syna, který je to nejkrásnější, co jsme mohli vytvořit.

Sandra Černodrinská foto: Zuzana Panská

S tím dítětem sranda a je to po tatínkovi pořádnej pořez. Ve třech letech je téměř vyšší než já a o kilech ani nemluvě. Trávím s ním teď hodně času, ostatně je ještě malej, že jo. Dneska jsem jako vždycky něco všetečně uklízela, když se najednou ozvalo: „Maminko, já su čubka“. 

Sandra Černodrinská

Pochází z česko-bulharské rodiny, vystudovala nejdřív Teorii kultury na FFUK, poté Činoherní herectví na DAMU. Během studia ztvárnila mnohé role - většinou prostitutek, starých pan a alkoholiček. Během své pracovní kariéry byla v krátkém angažmá v Mladé Boleslavi. Nyní je její domovskou scénou Činoherní klub, kde jedna z jejích nejvýraznějších rolí je opět prostitutka. Má jednoho syna, dva psy a nespočet snů.  

Pak se mě zeptal, jestli může zlískat stůl a završil to tím, když se mě opakovaně ptal, jestli mám taky plné bříško kakání. Můžu říct, že na některé jeho dotazy či postřehy nemám slov. U tý čubky mi trochu sklaplo, protože tak z legrace občas nazývám naše fenky, ale nikdy by mě nenapadlo, že to ten náš syn tak vnímá, natož, že se to pokusí použít ve větě.

Se Šimonem jsme to teda od začátku měli trochu jinak, než by člověk čekal. Ale o to je to dobrodružnější! Miluju třeba výpravy do světa ponožek. Šimon mi dělá taková překvapení, že v každém koutku našeho bytu najdu jednu. A teď, musím je najít všechny…! To je bájo! 

Nebo třeba rýma – taky skvělá záležitost. Tam zas vyhrávám ve sběru kapesníků. Kdo jich má nejvíc, vyhrává! Třetí, ale to je dost delikátní záležitost, je hra na ucpanou pračku. Pravidla jsou jednoduchá – prostě se dá do pračky co největší počet co nejvíc špinavých věcí, kde hlavní roli hrají skryté kapsičky, ve kterých jsou poklady. Hlavně vajgly, použité papírové kapesníčky a penízky. Ten, kdo po vyprání sebere nejvíc z těchto věcí, vyhrává. Já naopak zadávám jiné hry. Třeba: Hysterko, nezlob se (už) nebo Jak udělat z maminky zas fajn člověka.

Sandra Černodrinská
Sandra Černodrinská

S mým klukem si ale hodně ujíždíme na interaktivní záležitosti a to: „Hádej, kdo se otočí dřív zády, když se ti vzbudí dítě.“ Je to 4D hra, ve které jsou zapojeni všichni. I psi. Prostě – jakmile se syn vzbudí, začneš se otáčet.

Takhle my sbíráme spoustu bodíků a zažíváme neuvěřitelnou švandu. Bojovky v noci jsme zatím vyřadili z repertoáru kvůli nebezpečí úrazu – pád o hračky našeho syna či občasné šlápnutí do hovínka jednoho z našich psů (rozumějte, každý pejsek má občas svůj den).

Ale děcka, důležité je umět prohrávat – občas je ten byt úplně uklizený - bez hovínek, bez hraček a bez ponožek – tudíž i bez hysterek. Tak adventu zdar!

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

SOUTĚŽ: Vyhrajte zásobu Nutrilonu 2 Profutura CESARBIOTIK™
SOUTĚŽ: Vyhrajte zásobu Nutrilonu 2 Profutura CESARBIOTIK™

Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte krabici plnou pokračovacího kojeneckého mléka Nutrilon 2 Profutura CESARBIOTIK™. Zbrusu nová receptura...