Pondělí 2. srpna 2021, svátek má Gustav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Českou Miss je Gabriela Kratochvílová, korunku jí předala Ornella Muti

Magazín

  22:35aktualizováno  24. března 10:00
PRAHA - Titul Česká Miss 2013 v Hudební divadle Karlín získala třiadvacetiletá Gabriela Kratochvílová, jediná soutěžící s krátkými vlasy v soutěži. Vybrali ji hlasováním diváci.

Českou Miss 2013 je poprvé dívka s krátkými vlasy, 23letá Gabriela Kratochvílová foto: ČTK

Korunku pro královnu krásy jí dnes v Hudebním divadle Karlín předala italská herečka Ornella Mutiová považovaná za jednu z nejkrásnějších žen filmové historie. Krátkovlasá brunetka bude Česko reprezentovat v mezinárodní soutěži Miss Universe.

Titul Česká Miss World 2013 po dnešku patří devatenáctileté Lucii Kovandové z Dolních Kounic u Brna, Českou Miss Earth 2013 je jedenadvacetiletá Monika Leová z Dvořiska nedaleko Chocně. I ony se budou za Česko účastnit příslušných mezinárodních soutěží krásy.

ČTĚTE TAKÉ:

Kratochvílová vyrostla ve městě Chotěboř, nyní studuje v Praze na Vysoké škole finanční a správní. Mezi její koníčky patří cestování, fotografování, malování a tanec. Od dětství sportuje - hraje tenis, jezdí na lyžích, bruslí a provozuje aerobik. Závodí také jako mažoretka.

Kromě hlavní ceny získala také ocenění posluchačů Frekvence 1 za nejlepší hlasový projev v rádiu Deset finalistek se nejprve představilo při netradičních činnostech, které si vyzkoušely na přelomu ledna a února na Filipínách. Ukázaly tak, jestli dokážou řídit autobus, pracovat na rýžovém poli, naučit děti aerobik nebo vyrobit kytaru. Vítězka Kratochvílová například uvařila místním obyvatelům jednu z jejich místních specialit.

Zleva Česká Miss World Lucie Kovandová, uprostřed Česká Miss Gabriela Kratochvílová, vpravo Česká Miss Earth Monika Leová.

Zleva Česká Miss World Lucie Kovandová, uprostřed Česká Miss Gabriela Kratochvílová, vpravo Česká Miss Earth Monika Leová.

V Praze se pak dívky předvedly při již tradiční promenádě v plavkách, při které si zatančily na muzikálovou melodii. Následovala přehlídka ve večerních šatech. Na housle jim k tomu zahrál mladý velmi úspěšný houslista Petr Matěják. Z regionálních castingů do finále postoupily dívky ve věku 18 až 24 let. Ředitelka soutěže Michaela Maláčová jim popřála zejména to, aby dále mohly žít v zemi, kde se úspěch cení a nezávidí.

Zatímco o hlavní vítězce rozhodly SMS zprávy, o České Miss Earth hlasovali na internetu čtenáři serveru Blesk.cz a Českou Miss World vybrala porota. V ní vedle Mutiové usedli Miss Earth 2012 Tereza Fajksová, Česká Miss World Linda Bartošová, herec Miroslav Donutil nebo Pavel Cejnar. Večer z karlínského divadla vysílala stanice Prima Family, moderoval ho Libor Bouček.

Česká Miss 2013 má zajištěnou účast na mezinárodní soutěži Miss Universe a kontrakt v hodnotě jednoho milionu korun včetně stipendia na vybrané studium v České republice nebo v zahraničí.

Autoři: ,