Pondělí 16. května 2022, svátek má Přemysl
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česká televize vyjednává s Witowskou o pozici. Problémem by mohl být její partner

Lidé

  5:00
Praha - Je populární, v mediální branži respektovaná. Přesto moderátorka České televize Světlana Witowská končí v hlavních zpravodajských pořadech veřejnoprávní stanice Události ČT a Události, komentáře. Hodlá se více věnovat svému synovi. Odchází však v situaci, kdy by mohla čelit nařčení z možného střetu zájmu.

Moderátorka Světlana Witowská vede diskusi mezi prezidentskými kandidáty. foto: Česká televize

Jak totiž napsal deník Blesk, novým životním partnerem Witowské je údajně Petr Kolář. Bývalý velvyslanec v USA a v Rusku nyní působí jako poradce Petra Pavla, který připouští kandidaturu v příští přímé volbě prezidenta. Ostatně i Kolář zvažoval, že se v roce 2018 ve volbě hlavy státu postaví jako soupeř obhajujícímu Miloši Zemanovi.

Zjevně je politicky aktivní, proto dle některých radních ČT hrozí, že by mohl Witowskou ovlivňovat. „Je to problém. Není to úplně tak, aby nad tím vedení ČT mohlo mávnout rukou. Využiji svého práva a vedení televize se na to zeptám,“ řekl Blesku Zdeněk Šarapatka, člen Rady ČT.

Miloš Zeman, Andrej Babiš a Světlana Witowská,
Kamila Moučková se Světlanou Witowskou.

Moderátorka striktně odmítá, že by za jejím odchodem z hlavních zpravodajských relací ČT stál nový partner. „K důvodům svého odchodu jsem se opakovaně vyjádřila – chci mít dost času na svého nezletilého syna. Vedení televize bylo o mých soukromých záležitostech s předstihem informováno,“ uvedla Witowská.

Nestrannost svých moderátorů pokládá ČT „za naprosto zásadní“, případný střet zájmů prý hlídá. „Dlouhodobě máme nastavené kontrolní mechanismy, jež střetu zájmů zamezují a také zaručují, že obsah vysílání nepodléhá rozhodnutí jednotlivce,“ řekla serveru Lidovky.cz Karolína Blinková, tisková mluvčí ČT.

Světlana Witowská s Petrem Kolářem.

Sedmačtyřicetiletou moderátorku diváci dosud na televizní obrazovce pravidelně vídají. V Událostech ČT a Událostech, komentářích by měla skončit v průběhu léta. Witowská se navíc nebrání další spolupráci s veřejnoprávní institucí. Zájem projevila o pořad Interview ČT24, který už dříve několik let moderovala. „Víme o tom. Jednání jsou na samém začátku a zatím není vůbec jisté, zda dojde k nějaké dohodě,“ řekla Blinková.

Hlavní zpravodajskou relaci ČT Witowská moderovala dva roky. V roce 2018 na sebe upozornila před prezidentskou volbou, kdy úspěšně moderovala diskusi dvou kandidátů Miloše Zemana a Jiřího Drahoše. Získala za to uznání veřejnosti i odborníků.

Autor:

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Mohlo by vás zajímat