Pátek 3. prosince 2021, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Českou Miss 2012 se stala Tereza Chlebovská

Magazín

  22:23aktualizováno  22:52
PRAHA - Českou Miss 2012 se stala jednadvacetiletá studentka z Krnova Tereza Chlebovská. Diváci ji zvolili pomocí zpráv z mobilních telefonů, korunku pro královnu krásy jí předala předsedkyně poroty, italská herečka Claudia Cardinalová.

Česká Miss 2012 Tereza Chlebovská foto: ČTK

Brunetka Chlebovská ve finále uspěla v konkurenci dalších třinácti dívek a bude Česko reprezentovat v mezinárodní soutěži Miss Universe. Titul Česká Miss World 2012 po dnešku patří osmnáctileté Lindě Bartošové z Pardubic, Českou Miss Earth 2012 je dvaadvacetiletá Tereza Fajksová z Ivančic. I ony se budou za Česko účastnit příslušných mezinárodních soutěží krásy.

Na začátku soutěže se dívky divákům představily a jako následující disciplína přišla promenáda v plavkách. Porota poté do další části večera poslala polovinu ze čtrnácti soutěžících, čímž začalo i divácké hlasování.

Soustředění v Thajsku

Každou se sedmičky šťastnějších pak přiblížil medailonek natočený při soutěžním soustředění v Thajsku. Vyzkoušely si tam místní povolání, při kterých musely prodávat kokosy, rybařit či vžít se do role švadleny.

Pozdější vítězce Chlebovské připadla role květinářky. V další disciplíně dívky předvedly ve svůdných kostýmech taneční kreace na motivy muzikálu Chicago, pak se divákům v hledišti i u televizních obrazovek ukázaly ve večerních šatech. Pózování v róbách doprovodily melodie z filmu Tenkrát na Západě, ve kterém zazářila právě nynější šéfka poroty Cardinalová.

Zatímco o hlavní vítězce rozhodly SMS zprávy, o České Miss Earth se hlasovalo na internetu a Českou Miss World vybrala porota. V ní vedle Cardinalové usedli herečka Eliška Balzerová, olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle, herec Martin Dejdar a ředitelka soutěže Michaela Maláčová.

Porotci také kladli dívkám v závěru večera otázky. Chlebovská si z možností nabízených Balzerovou vybrala, že v životě ženy je důležitější vzdělání než krása.

Vedle tří hlavních cen byl udělen i titul Česká Miss posluchačů Frekvence 1 za nejlepší hlasový projev v rádiu, získala ho osmnáctiletá studentka ze Šternberka Veronika Hladíková.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Večer z karlínského divadla vysílala stanice Prima Family, moderovali ho Jaro Slávik a Gabriela Partyšová. O hudební část večera se staraly například skupiny Chinaski a Mandrage. Úplně první píseň ale patřila Karlu Gottovi, který si připravil remix písně Blues pro tebe, který tanečně doprovodily finalistky soutěže. Ukázku z produkce karlínského divadla, muzikálu Vražda za oponou, pak předvedli herci v čele s Ondřejem Brzobohatým.

Vítězky získaly ceny v hodnotě několik milionů korun. Mimo ročního pronájmu bytu, automobilu, nebo luxusního zájezdu je mezi cenami i roční jazykový pobyt v zahraničí.

Autoři: ,

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Advantage Consulting, s.r.o.
MANAŽER KVALITY - AUTOMOTIVE (50-70.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 50 000 - 70 000 Kč