Neděle 3. července 2022, svátek má Radomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lidé

Chlapi to mají jednodušší. Ženy každý měsíc bojují s hormonálními výkyvy a na hlase je to znát, říká pěvkyně

Kateřina Kněžíková | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

Premium Seriál
Operní pěvkyně Kateřina Kněžíková o tom, co má společného s Káťou Kabanovou, jak funguje operní manželství s pěvcem Adamem Plachetkou a proč je na jejich dvě dcery přísná.

Neobyčejně sametový hlas plný svěží intenzity. Tak popisují soprán Kateřiny Kněžíkové britští kritici, které okouzlila na festivalu Glyndebourne. České publikum se zas letos dočkalo jejího sólového cédéčka Phidylé. Možná nepatříte k fanouškům opery, možná vám tvář naší nejžádanější operní pěvkyně Kateřiny Kněžíkové není povědomá. Když ji ale potkáte osobně, je vám okamžitě jasné, že tahle ženská má v sobě drama, jak se na operní divu patří. 

Kateřina Kněžíková
Kateřina Kněžíková

Na rozhovor se dostavila v dlouhých bílých šatech, na hlavě krásný účes a dokonalý make-up. Zatímco vyprávěla, jak si za proticovidových opatření zkoušela ve Velké Británii kostým na vzdálenost dvou metrů od ostatních a v online spojení s kostýmní výtvarnicí, dokázala poobědvat rajčatovou polévku tak, že na její bílou róbu neukápla jediná kapka. Něco takového by se této úspěšné pěvkyni a matce dvou malých dětí nemohlo stát. Vystihuje ji totiž perfekcionismus, disciplína – a taky výdrž. Vždyť i svůj poslední pěvecký výkon, jímž uhranula britské publikum, zazpívala z klece.

Jak se zpívá Káťa Kabanová v kleci?
Ze začátku jsem z toho byla vyděšená, protože toho času, který jsem v kleci musela strávit, bylo poměrně dost. (směje se)

A ještě jste u toho klečela!
Pořád jsem klečela! Za mnou byla navíc instalována andělská křídla, která v kleci zabírala velký prostor. Upřímně, hrozně mě iritovala. Ale snažila jsem se měnit polohu tak, aby mi to bylo příjemné. Ovšem kdybych řekla, že se mi z klece zpívá špatně a je absolutně nemožné podat stoprocentní výkon, nenutili by mě. V této inscenaci jsme měli úžasnou svobodu.

Přečtěte si celý článek a veškerý další obsah na Lidovky.cz s
Akční nabídka první měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství můžete kdykoliv zrušit a je bez závazků.
Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat