Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Členové MIG 21 se vloupali do restaurace, skončili na záchytce

Lidé

  15:01
HAVÍŘOV - Členové kapely MIG 21 se po koncertě v Havířově vloupali opilí do jedné z místních restaurací. Celou situaci řešila policie, která členy kapely odvezla na záchytku. Po vystřízlivění museli všichni k výslechu.

Frontman skupiny Mig 21 jiří Macháček foto: archiv LN - Alžběta Jungrová

První báseň jsem napsal v deváté třídě pro dědečka, říká Macháček

Po odehraném koncertě v havířovském klubu Stolárna odjela skupina do penzinu, kde měla zařízené ubytování. Jeden muzikantů měl narozeniny, které se kapela rozhodla oslavit v restauraci poblíž penzionu. Ta byla ale zamčená, a tak se do ní členové kapely vloupali. V restauraci se také sami obsloužili, uvedl server iDNES.cz.

„V pátek nad ránem vyjeli policisté na základě oznámení o údajném vloupání do objektu. Na místě zjistili, že šest mužů vniklo násilím bez vědomí majitele do prostor restaurace. Všichni byli na místě zadrženi,“ řekla policejní mluvčí Daniela Vlčková pro Moravskoslezský deník. Frontman kapely Jiří Macháček nechtěl incident komentovat.

Zadržení hudebníci skončili na záchytce v Karviné, odkud museli na policii k výslechu. Způsobenou škodu již majiteli restaurace nahradili. „Věc je řešena formou zkráceného přípravného řízení. Policisté obvodního oddělení Havířov zahájili úkony pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a poškozování cizí věci,“ dodala Vlčková.

Autor:

Ateliér 2+KK s balkónem
Ateliér 2+KK s balkónem

Křivoklátská, Nové Strašecí, okres Rakovník
4 802 519 Kč