Pondělí 17. ledna 2022, svátek má Drahoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Depardieu oblékne kostýmy z Barrandova

Magazín

  7:00
PRAHA - Přes dvě stě kostýmních kompletů z barrandovských skladů se objeví v připravovaném německo-belgicko-rumunském snímku s názvem Ipu: Convicted to Live, jehož hlavní hvězdou bude populární francouzský herec a známý bouřlivák Gérard Depardieu.

Gerard Depardieu foto: ČTK

Samotné natáčení odstartovalo počátkem září v rumunských lokacích, zejména v zachovalé středověké vsi Sighisoara a následně v Bukurešti. Oznámila to barrandovská mluvčí Dušana Chreneková.

DEPARDIEU SE VYMOČIL V LETADLE, PODÍVEJTE SE

"Na několik dní v srpnu navštívila barrandovský Fundus vůbec poprvé kostýmní výtvarnice Nathalie Leborgneová a vybrala pro produkci přibližně dvě stovky kostýmních kompletů z období druhé světové války. Se spoluprací s naší divizí byla více než spokojena, a věříme, že se i při příštím projektu obrátí právě na nás, ačkoli byla dosud zvyklá půjčovat si věci převážně ve Francii," uvedla ředitelka divize Fundus Věra Krátká.

Příběh z rumunské vsi

Snímek vychází z knižní předlohy, jejímž autorem byl Titus Popovici, a vypráví dramatický příběh ze zapadlé rumunské vsi. Během druhé světové války tam byl zabit německý voják a nacisté hrozili vyvraždit celou vesnici, pokud její obyvatelé sami a dobrovolně pachatele nevydají. Jako obětního beránka se vesničané rozhodnou předhodit slabomyslného Ipua (Depardieu), kterému v případě falešného doznání slíbí velkolepý pohřeb válečného hrdiny. Ipu se ovšem roli dobrovolné oběti vzpírá a jeho bláznivé chování se ukazuje jako osudově nepředvídatelné.

Snímek režíruje rumunský tvůrce Bogdan Dreyer. Po boku Gérarda Depardieua se v roli kněze Johanise objeví i další herecká hvězda, americký herec Harvey Keitel, známý například z filmů Martina Scorseseho. Hlavní ženskou postavu snímku Margheritu ztělesní italská herečka Laura Moranteová.

Jméno herecké legendy francouzské kinematografie Gérarda Depardieu nezaznívá v souvislosti s Českou republikou a Barrandovem poprvé. Již v roce 2000 zde natočil výpravnou televizní minisérii Bídníci, a to společně s Johnem Malkovichem a Christianem Clavierem, připomněla Chreneková.

Autoři: ,

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Podnikání na rodičovské: Co všechno musíte splňovat?
Podnikání na rodičovské: Co všechno musíte splňovat?

Stále více maminek touží po možnosti pracovat i s malými dětmi. Jak je to s mateřskou, rodičovskou a na co mají maminky podnikatelky nárok? Na to...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat