Středa 1. února 2023, svátek má Hynek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lidé

Dialogy se učím z notýsku během jízdy v MHD, směje se herečka Taťjana Medvedcká

Taťjana Medvecká. | foto:  Petr Kozlík, MAFRA

Premium Rozhovor
Praha - Herečka Taťjana Medvecká o hereckém partnerství s Jiřím Schmitzerem, o svých slovenských rodičích, věrnosti a divadelních bardech.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet první měsíc za 1 Kč

Taťjana Medvecká je veselá, činorodá, pohledná a mile upovídaná. A tak člověku vlastně moc nejde na rozum, proč je obsazována do rolí protivných, pedantických, nesnesitelných ženštin, či přímo bab. Práce má v tomhle oboru víc než dost. Ani ona to moc nechápe. A jako každou ženu ji nijak zvlášť netěší, když ji maskérky zestařují a zošklivují. Prý si vždycky v duchu řekne: Ještěže se toho nedožila moje máma.

Společnou máme lásku k práci v televizi, shodují se moderátorky Moučková a Witowská

LN: Rozhovoru jste se urputně bránila mimo jiné i kvůli představení Křehkosti, tvé jméno je žena, v němž na Nové scéně hrajete se čtyřmi dalšími herečkami a kde se hojně cituje z vašich dříve publikovaných rozhovorů. To vás tak rozčiluje, co jste kdysi řekla?
Ne, to ne, ale víte, já jsem ze staré školy. A vždycky jsem si myslela, že posláním herce je sdělovat myšlenky autora, který je inteligentnější a má lidem co říct. Já vím, že se svět změnil, že dneska lidi sdílejí věci, které by si mohli nechat pro sebe. Ale když se kvůli tomu představení musíme my herečky (hraje v něm s Ivou Janžurovou, Janou Preissovou, Evou Salzmannovou a Johannou Tesařovou) zabývat samy sebou, nedělá mi to vůbec dobře.

My jsme tam na jevišti za ty divy. A já vlastně mám největší problém právě z té sebestylizace. Protože jestli jsem já někdy v životě byla nějak zajímavá nebo co, tak možná tím, co jsem dělala, co jsem hrála. Jako osoba zajímavá nejsem. Spíš nudná. Čtyřiačtyřicet let v jednom divadle. Čtyřicet let s jedním manželem. A teď v tom představení mám být ta diva? A ještě ke všemu jsme opravdu hodně exkluzivně oblečené. Paradox je, že ani jedna z nás v civilním životě žádné divy nejsme. To prostě nejsme my.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se

Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery
Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery

dílejte příběh ze života, napište deníček a vyhrajte skvělou sérii knih od Jo Nesba, ve kterých své detektivní schopnosti předvádí sám rozervaný...

Mohlo by vás zajímat