Středa 6. července 2022, Den upálení mistra Jana Husa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

DIANIŠKA: Máte DNA mrtvýho Michaela Jacksona? Rozdělíme si milion

Mladí a neklidní

  6:28
Fyzicky sedím na gauči, ale psychicky jsem Jay-Z odpalující jointa na pláži. Mám speciální druh představivosti, akorát nevím, jak všechny ty prachy, co mám v mysli, přepsat na svůj bankovní účet. Existuje ale jistá možnost. Máme námět na skvělou novou hru, ten námět je tak skvělý, že vám to nemůžu říct.

Tomáš Dianiška foto: David Turecký

Byste to pak ukradli a shrábli všechny peníze, já to znám. Ale donutilo mě to i o prázdninách zvednout zadek a jet na výlet. Reálná postava z naší budoucí hry pochází totiž z vesnice v Orlických horách. 

Takže kolega Orozovič dostal skvělý nápad, opustit bezpečí města a vydat se na expedici. Takzvaně „nasajeme atmosféru a pak ta inscenace bude lepší“ expedice. 

Tomáš Dianiška
Tomáš Dianiška

Ale tohle není podstatný, výlet byl super, a že hra bude bomba je jasný (i tvoje bába na to bude shánět lístky). Důležitý je, že když jsem cestou předjížděl na dálnici kamion, vyplo se v autě rádio. Pak zhasly i kontrolky na palubní desce. Posádka začla panikařit, nejvíc tedy já. Byla už tma a naše reflektory postupně slábly. Strhnul jsem to na nejbližší výjezd a zastavil u nejbližšího stavení a už nenastartoval. 

Tomáš Dianiška

Narodil se v Banské Bystrici. V devatenácti letech odešel ze Slovenska do Prahy, kde v roce 2008 absolvoval herectví na činoherní katedře DAMU. Po ukončení studií nastoupil do angažmá v Divadle F. X. Šaldy v Liberci, kde ztvárnil více než 30 postav. Je spoluzakladatelem a dvorním dramatikem undergroundového a punkového Divadla F. X. Kalby, se kterým se zaměřuje na témata blízká "generaci YouTube". Účinkuje v hip-hopové kapele Pipinky pičo a také jako party DJ. Členem Divadla pod Palmovkou je od září 2014. Pro Studio Palmoffka napsal hru Mlčení bobříků.

Jméno tý vesnice mám na jazyku, ale to je tak všechno. Z baráku najednou vylezl chlápek a lámanou češtinou vysvětluje, že tady auto ne ne. Nestát, nemůže, kamery, šéf, zlobit! Chci půjčit alespoň šroubovák, ale to už auto sám tlačí mimo pozemek a zavírá bránu. Díky. Tak fakt nevím, jestli tam po nocích vařej perník, nebo co. My ale vyděláváme z vašich daní a tak kromě odtahovky vytáčíme i taxíka. Řidič naběhl s oktávkou a celých 150 kiláků nepřestal mluvit. 

No hurá! A sem jsem se ve story chtěl dostat. Nejdůležitější informace měsíce totiž padla teď. Pan taxikář, dělal kdysi ochranku na koncertech. Mimo jiné byl i pod pódiem na Michaelovi Jacksonovi. A během Billie Jean, Michael sundal stříbrnou rukavici a bezděčně ji hodil právě našemu řidiči. Teď je na prodej. Pod 20 tisíc prý nejde. No, nekup to. 

Na e-bayi by to šlo vydražit i za mega, ale problém je, že nikdo neuvěří, že rukavice patřila opravdu královi. DNA mrtvýho Jacksona se přeci jenom shání obtížně. Takže se obracím na vás, vážené čtenáře našeho mimořádného blogu. Nemáte kousek Jacksonova prstu, nebo sliny, nebo nosu? Nebo, kde se taková věc shání? Google mlčí a já se bojím, že část těla bude dražší, než samotná rukavice. Je to začarovanej kruh. Moc by nám to pomohlo. O peníze se pak rozdělíme. Já za svou část poletím na Azory za Jay-Zím.  

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 1. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 1. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...